• Informacje na temat:

  tatry na urlopie

Artykuły na temat: tatry na urlopie
 • Po słonecznej stronie Tatr: Jasna i Chopok

  Dziś Tatry po słowackiej stronie bardziej przypominają znane ośrodki w Alpach niż siermiężną przeszłość. Dotyczy to zarówno Tatr Wysokich (Tatrzańska Łomnica), jak i Tatr Niskich (Jasna). Nie brakuje znakomicie przygotowanych i precyzyjnie wytyczonych szlaków do chodzenia z kijkami. Widoki, jakie oferują tym, którzy się na nie wybiorą, zapierają dech w piersiach, niezależnie od pory roku. Także...

 • ​Pięć sposobów na spędzenie urlopu z synem

  ...metodę można łatwo połączyć ze wspomnianą powyżej. Nie proponuję tu od razu wyciągania małoletniego syna na Orlą Perć. Jechać można nie tylko w Tatry. Tak naprawdę do wspólnych wędrówek nadają się równie...

 • Tatry

  Tatry to setki kilometrów ekscytujących, górskich tras mogących być prawdziwym wyzwaniem dla piechurów. Wędrówki po górach to sposób na zdrowy wypoczynek dla całej rodziny.

 • Jeśli urlop, to w Polsce

  Nawrót uczuć nostalgicznych - tak można by scharakteryzować polski rynek turystyczny. W dobie wojny w Iraku i zagrożenia epidemią SARS do łask wracają Bieszczady, Tatry, Jastarnia czy kaszubskie jeziora.

 • Chce uciekać z Tatr

  .... "Jestem tu tylko na urlopie macierzyńskim" - mówi znajomym, podkreślając, że jej pobyt na Podhalu jest tymczasowy. Martwi ją, że w wielu gazetach czyta o sobie, iż rozmiłowała się w góralskim życiu...

 • Słowacja: Baseny termalne i wędrówki górskie

  Wsi Liptowskiej. Rejon tego sztucznego jeziora jest również świetną bazą wypadową do wycieczek w Choczskie Góry i Tatry Zachodnie. Warto obejrzeć Celtycką Wioskę - unikatowy park archeologiczny...

 • Tatry po słowackiej stronie są wyższe, więc zimowa pogoda jest pewniejsza niż u nas. Do Tyrolu mamy dalej, ale Alpy jeszcze wyższe, a na brak śniegu nie będziemy z pewnością narzekać.

 • Uzdrowiska na stres i choroby

  Zastanów się nad wyjazdem do uzdrowiska. Jest ich w Polsce aż 45 – rozrzuconych od morza po Tatry. To najczęściej miejscowości mające tzw. naturalne zasoby lecznicze, czyli specyficzny mikroklimat oraz lecznicze wody mineralne.

 • Najniebezpieczniejsze turystyczne miejsca w Polsce

  Sezon urlopowy właśnie się rozpoczął. I choć Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne destynacje, zdecydowana większość spędzi urlop w kraju. Mało tego - więcej turystów niż w ubiegłych latach deklaruje wybór aktywnego wypoczynku. Górskie wędrówki, sporty wodne, zwiedzanie - na pewno korzystne dla naszego zdrowia - niosą jednak za sobą pewne niebezpieczeństwo.

 • Uzdrowiska na stres i choroby

  Przed nami długi weekend majowy, chwilę po nim Boże Ciało i wakacje. Jeśli jeszcze nie masz planów, zastanów się nad wyjazdem do uzdrowiska. Jest ich w Polsce aż 45 – rozrzuconych od morza po Tatry. To najczęściej miejscowości mające tzw. naturalne zasoby lecznicze, czyli specyficzny mikroklimat oraz lecznicze wody mineralne.