• Informacje na temat:

  pielgrzymowanie

Artykuły na temat: pielgrzymowanie
 • Miejsca pielgrzymowania

  Jedni przyjeżdżają tu w poszukiwaniu absolutu. Inni zamiast w kościele wolą medytować nad brzegiem oceanu. Ale ta kraina, leżąca na uboczu głównych turystycznych szlaków, jest idealna dla wszystkich, którzy marzą o ucieczce od zgiełku świata. Wika Kwiatkowska

 • 15 rzeczy, których nie wiesz o Jasnej Górze

  Pielgrzymowali tu od wieków polscy królowie, prezydenci, duchowni, papieże, znane osobistości. Ale Czarna Madonna czeka na wizytę każdego z nas. Bo to Matka wszystkich Polaków.

 • Iwona Konieczkowska, Maciej Miecznikowski, Mateusz Pospieszalski, Joanna Słowińska, Wojciech Waglewski oraz Zbigniew Wodecki - artyści ci będą pielgrzymować do żłóbka.

 • Rasputin. Demon i kobiety, René Fülöp-Miller

  Grzegorz Jefimowicz Rasputnin. Syn furmana. W młodości ciężko pracował, ostro pił i okrutnie się łajdaczył. Do momentu, kiedy otrzymał dar jasnowidzenia. W wieku 33 lat zostawił żonę i dzieci, wstąpił do klasztoru, poznał sektę chłystów, których zdaniem grzech nie przeszkadza w jedności z Bogiem, a przygodny seks i rozpusta jest drogą do zbawienia, na równi z pielgrzymowaniem. Zostaje więc...

 • Karkonosze: W królestwie Ducha Gór

  ​Śnieżka, najwyższy szczyt Karkonoszy, jest siedzibą Ducha Gór. W okolicznych wsiach krążyły o nim od średniowiecza liczne legendy. Z początku w opowieściach był groźny i nieobliczalny. Śmiałków, którzy odważyli się przekroczyć progi jego królestwa w poszukiwaniu skarbów, nękał wichrem, burzami, śniegiem. Jak to nie pomagało, zrzucał na nich potężne głazy.

 • Jeśli odpuszczę, to stracę?

  Czy powiedzieć przyjaciółce, co naprawdę czuję?

 • Znany model na pielgrzymce do Częstochowy

  Michał Baryza jest jednym z tych uczestników „Top Model”, którym udało się znaleźć swoje miejsce w polskim show-biznesie.

 • El Rocio. Pielgrzymka w rytmie flamenco

  Dzisiaj droga zaprowadziła nas do malutkiej miejscowości w Andaluzji. Choć niewielka, jest niezwykle ważna. To taka andaluzyjska Częstochowa. Kilka razy w roku ożywa dzięki niezwykle barwnym pielgrzymkom.

 • Anna Popek: Wiara to sens mojego życia

  Choć ma za sobą bolesne doświadczenie rozwodu, nigdy nie straciła wiary. W trudnych momentach odmawia różaniec, który dostała od Jana Pawła II, a ostatnio po latach przerwy wróciła do pielgrzymek.

 • Ziemia Sądecka. Kraina Św. Kingi

  Tu czas płynie inaczej. Mgły leniwie snują się nad dolinami, a gościnni gospodarze chętnie witają w swoich progach zdrożonych wędrowców.

Dyskusje na temat: pielgrzymowanie
 • Re: Sześć powodów, by pić kawę

  Ha, ha, ha, ha. Pielgrzymowanie ma wielowiekowe tradycje. :) Tabory też. :D Nie jeden krajobraz sobą oszpeciły. :D :D

 • Re: Co zawdzięczamy prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu?

  Polski Kościół potrzebuje coraz to nowych świętych tak jak showbiznes celwbrytów. To napędza koniunkturę Zaczyna się pielgrzymowanie czyli turystyka, imprezy, transmisje, zbieranie funduszy a to "na budowę " "na dzieło " itd. Sposób na kolosalne zyski.

 • Re: Co zawdzięczamy prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu?

  Polski Kościół potrzebuje coraz to nowych świętych tak jak showbiznes celwbrytów. To napędza koniunkturę Zaczyna się pielgrzymowanie czyli turystyka, imprezy, transmisje, zbieranie funduszy a to "na budowę " "na dzieło " itd. Sposób na kolosalne zyski.

 • Re: Mirjana Dragićiević-Soldo widzi Maryję od 40 lat

  Te komentarze świadczą o ludzkiej niezmierzonej głupocie! Czy ktoś każe wierzyć w Maryję? Czy wiara w Boga jest obowiązkowa? Czy pielgrzymowanie do Miedziugorie jest obarczone obowiązkiem pod jakąkolwiek karą? Panie Boże spraw, abym nie mając nic do powiedzenia, nie odzywał się!

 • Re: Ewangelię trzeba głosić bezkompromisowo albo się zamknąć

  Zakon Najświętszej Marii Panny już Was nie spali, nie zgwałci, nie wymorduje. Święty Kościół już Was nie wtrąci do lochów, nie będzie torturował, nie spali na stosie, to czemu jeszcze "wierzycie" w izraelskie bajki? Wasi dziadowie musieli robić z siebie glupiego i prześcigać się w pomysłach na wykazanie gorliwości w byciu katolikiem (glodzenie się, biczowanie, pielgrzymowanie itp.). Wy

 • Re: Druga żona

  jestem po 65 roku życia. wtedy napewno lepiej jest w monogamii.Zycze tego wszystkim dojrzewającym /bo wcale ni e starzejącym się!/. i cieszcie się, że jeszcze dane jest pielgrzymowanie

 • Re: Chcemy dać "w łapę" lekarzowi - lepiej przed operacją czy po?

  przynajmniej godnie umrze. A biedakowi zostaje tylko pielgrzymowanie do urzędów, instytucji i przychodni po to aby.... właściwie bez celu. Pozdrawiam wszystkich chorych, po śmierci będzie ulga :-)

 • komentarz

  Śmierć jest niestety nieodłacznym towarzyszem naszej kruchej egzystencji. Współczuje ci i Twojemu bratu choc wiem, ze nigdy nie będę w stanie wczuć sie w Twoja osobista sytuację. Pytasz jak sie do tego przygotować.Wira , wiara i jeszcze raz wiara. Jeśli wierzysz to wiesz, ze nasze ziemskie pielgrzymowanie to tylko pewien etap naszego życia na Ziemi. trzeba ufac Bogu. On wybiera za nas.czy możemuy