• Informacje na temat:

  park kamieni

Artykuły na temat: park kamieni
 • Wilno. Barok z kamienia i obłoków

  ...świątyń, dekadencki urok dzielnicy bohemy -- Zarzecza czy pozostałości dawnego getta żydowskiego. "Miłe miasto" Józefa Piłsudskiego zaprasza dziś w swoje bramy. Przewodnik Wilno. Barok z kamienia(...) są od początku do końca jako wycieczki piesze. Prowadzą ulicami, placami i parkami niemal całego miasta (z wyjątkiem tzw. nowoczesnych dzielnic, czyli osiedli betonowych). Szczegółowość omówionych...

 • Adrenalina i historia

  ...​Podczas wyjazdu do LEGOLAND-u warto zdecydować się na przedłużenie pobytu i wycieczkę do nieodległego Jelling. Urokliwe miasteczko, które związane jest z najstarszą historią Danii, dostarczy wiele wrażeń. Aby zapewnić dodatkową rozrywkę dzieciom warto odbyć podróż do pobliskiego Vejle, gdzie znajduje się wspaniały park linowy.

 • Uroki Chorwacji – co warto zobaczyć?

  Niewielki kraj nad Adriatykiem przyciąga turystów spragnionych zapierających dech w piersiach widoków lazurowej wody w połączeniu ze skalistym nabrzeżem, starożytnej architektury, dziewiczych parków narodowych i licznych atrakcji dla aktywnych, a szczególnie fanów nurkowania. Co warto zwiedzić w trakcie podróży po Chorwacji?

 • Wyprawa do Tanzanii

  Tanzania kojarzona jest przede wszystkim z najwyższym szczytem Afryki - Kilimandżaro. Jednak na pejzaż tego kraju składa się nie nie tylko wielki wulkan, lecz także - Narodowy Park Serengeti, głębokie rowy tektoniczne i rozległe jeziora.

 • Nad morzem Słowian i Wikingów

  ...​Nadmorskie klify, szerokie plaże, urokliwy Woliński Park Narodowy, szczególny mikroklimat - to niejedyne atrakcje, które przyciągają turystów na wyspę Wolin.

 • ​6 powodów, dla których warto odwiedzić Edynburg

  Twierdza na szczycie wygasłego wulkanu, fontanna czarownic, olbrzymi park w sercu miasta i owiane mrocznymi legendami podziemne zaułki - tym m.in. stolica Szkocji przyciąga turystów.

 • Miłosne podarunki ze skandalem w tle

  Wielkie namiętności i wielki gest. Drogocenne klejnoty, zamek, romantyczny park – to prezenty ofiarowane z miłości przez ludzi, którzy zapisali się w polskiej historii. Choć niektóre z nich zaginęły bez wieści, pamięć po nich pozostała.

 • Ogród Japoński we Wrocławiu

  Park Szczytnicki, bo to w nim mieści się Ogród Japoński, stał się ulubionym miejscem wrocławian. I nie tylko ich. Od kilku lat znalazł się na trasie wycieczek przyjeżdżających z całego świata.

 • Inaczej nie da sie tego ująć! Na szczycie kamienia, skaly, gory a raczej na dachu Nowego Yorku! Ten widok zdominował nasz dzisiejszy dzien. Dzien niezwykle...

 • ​Oliwa: Magiczna dzielnica Gdańska

  Oliwa to jedna z najpiękniejszych i najstarszych dzielnic Gdańska. Atrakcję stanowi opactwo Cystersów z najdłuższym kościołem w Polsce, otoczone parkiem z wieloma rzadkimi gatunkami drzew. Zagłębiając się w uliczki, odkryje się stare domy jednorodzinne, XVIII- i XIX-wieczne kamienice oraz małe pałacyki. Zachwycają lasy oliwskie z wodami Potoku Oliwskiego, a także panorama Zatoki Gdańskiej...