• Informacje na temat:

  morze bałtyckie

Artykuły na temat: morze bałtyckie
 • Planujesz urlop nad morzem? Oto powody, dla których powinnaś wybrać Bałtyk jesienią

  Jeśli nie masz ochoty na urlop wśród tłumu turystów, pragniesz prawdziwego odpoczynku, a do tego kochasz nasze morze - jesienne wybrzeże bałtyckie z pewnością Cię oczaruje. Jesień to wprost wymarzona pora na złapanie chwili oddechu. Masz wolny weekend? A może planujesz tygodniowy wypoczynek? Wybierz się nad Bałtyk i daj się oczarować jego urokowi.

 • Skarby prosto z morza

  Korzystaj z nich we własnej łazience przez cały rok, by wyglądać młodo i pięknie. Już teraz, nie tylko po urlopie spędzonym na bałtyckiej albo egzotycznej plaży.

 • Wyspa Sylt od morza do morza

  Co godzinę z nadbałtyckiego Travemünde odchodzi pociąg do Hamburga, w kilka kwadransów przenosząc nas na drugi brzeg Półwyspu Jutlandzkiego, do Fryzji. Morze Północne jest bardziej chimeryczne niż(...) Lepszy gram handlu niż kilogram pracy, mówi lubeckie przysłowie. Położenie Lubeki, bałtyckiego portu, sprzyjało interesom. Przez oblany wodami Morza Północnego i Bałtyku...

 • .... Dla starszego dziecka poszukaj plaży piaszczystej i szerokiej. Wybieraj miejscowości nad samym morzem, szybciej dotrzecie na plażę. Gdy już jesteście na plaży, ulokuj się koło innej rodziny z dziećmi(...), czapka z daszkiem (lub kapelusik), krem z wysokim filtrem i parasol od słońca. Meduzy bałtyckie nie są groźne, ale spotkanie z nimi może skończyć się zaczerwienieniem i obrzękiem. Miejsce...

 • Bałtyckie złoto

  Ewa Bucior - producentka biżuterii z Krakowa, bezgranicznie zakochana w bursztynach opowiada o swojej jubilerskiej pasji, pięknie bałtyckiego bursztynu i jego właściwościach leczniczych.

 • ​W Europie są dwa miejsca, którymi od lat rządzą wyłącznie kobiety

  Na Morzu Bałtyckim leżą dwie małe wyspy, na których od wieków rządzą kobiety. To prawdopodobnie ostatnia matriarchalna społeczność w Europie. Mieszkankom przez 11 lat w ich codziennym życiu towarzyszyła norweska fotografka Anne Helene Gjelstad.

 • ​Bliskie nam wyspy

  To podobno najpiękniejsza część bałtyckiego wybrzeża. Widok na morze z tutejszych klifów zapiera dech w piersiach. Podziw budzi też zabytkowa architektura.

 • Bursztyn i jego moce

  Bałtyckie złoto znalazło zastosowanie nie tylko w kosmetyce.

 • Nad Bałtyk po jod

  Nad nasze morze jedźmy nie tylko na wakacyjny wypoczynek. Zimą Wybrzeże też ma swój urok, a nawet krótki wypad zawsze wyjdzie nam na zdrowie!

 • Lubeka. Miasto z historią, które trzeba lubić

  Przepiękne stare miasto, w którym z każdego zaułka wygląda bogactwo i tradycja dawnych wieków. Bo to właśnie tu była stolica ogromnej organizacji miast prowadzących handel w basenie Morza Bałtyckiego. Nazywano ja Hanzą. To synonim zamożności i dobrej gospodarki.

Zdjęcia na temat: morze bałtyckie
Wideo na temat: morze bałtyckie
 • Jakie atrakcje oferuje Kołobrzeg

  Kołobrzeg to miasto w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Jakie miejsca warto zwiedzić? - Rocznie odwiedza nas około 1100 jachtów - powiedział w "Dzień Dobry Wakacje" Artur Lijewski. (Dzień Dobry TVN/x-news)

Dyskusje na temat: morze bałtyckie