• Informacje na temat:

  babia góra

Artykuły na temat: babia góra
 • ​Babia Góra, prawdziwa Królowa Beskidów i Matka Niepogody

  Babia Góra to masyw górski należący do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem zarówno masywu jak i całych Beskidów Zachodnich jest Diablak 1725 m n.p.m. zwany także Babią Górą. Nazywana jest również Królową Beskidów i Matką Niepogody.

 • Babia Góra. Kapryśna Matka Niepogód

  ...o najwyższych szczytach kontynentów (plus Babia Góra oczywiście) z zabawą, dzięki której wiedza ta staje się bardziej przyswajalna. Centrum znajduje się w Zawoi. Wejścia z przewodnikiem o 10.30, 12.00(...)Wszyscy wiemy, że pogoda w górach szybko się zmienia. Jednak wokół Babiej Góry mikroklimat jest tak specyficzny, że jednego dnia możemy kilka razy zakładać i zdejmować kurtkę od deszczu. Ale jeśli...

 • Babia Góra to masyw górski należący do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem zarówno masywu jak i całych Beskidów Zachodnich jest Diablak 1725 m n.p.m. zwany także Babią Górą. Nazywana jest również Królową Beskidów i Matką Niepogody.

 • Góry w ciąży

  Jeśli przed ciążą byłaś aktywna fizycznie, chodziłaś po górach czy biegałaś, a ciąża przebiega prawidłowo, nie ma konieczności rezygnowania z pasji. Bezwzględnie jednak należy dostosować warunki i możliwości do odmiennego stanu, i o tym właśnie przeczytacie w tym rozdziale - przekonuje w swojej książce Marlena Woch.

 • Najpiękniejsze góry w Polsce

  Jesień to wymarzony czas na wędrówki po polskich górach... Szlaki cudownie mienią się kolorami. A poranne mgły ścielą się między szczytami, tworząc bajkowy krajobraz.

 • Najpiękniejsze góry w Polsce

  Sierpień i wrzesień to wymarzony czas na wędrówki po polskich górach... Szlaki cudownie mienią się kolorami. A poranne mgły ścielą się między szczytami, tworząc bajkowy krajobraz.

 • Zubrzyca - miasteczko przy granicy ze Słowacją

  Odwiedzamy dziś polską Orawę. Ta urocza kraina, wciśnięta pod granicę ze Słowacją, zachwyca nie do końca odkrytym pięknem. Góruje nad nią Babia Góra (1725...

 • Miejsca w Polsce, w których najpiękniej jest jesienią

  ...zwiedzać rowerem. Po zdrowie w Pieniny Wizytówką Pienin, nazywanych najpiękniejszymi górami w Polsce, jest urzekający urodą Przełom Dunajca. Płynie wartkim nurtem między wysokimi na pięćset metrów...

 • Orawa - nieodkryte pogranicze

  U stóp samotnego szczytu Babiej Góry znajduje się niezwykły region, o który po I wojnie światowej toczył się spór graniczny. Ostatecznie po polskiej stronie znalazło się zaledwie kilkanaście wsi.

 • Wypad bardzo udany. Pogoda dopisała. Miałam okazję przekonać się, jak praca za biurkiem wpływa na zanik kondycji fizycznej. Muszę coś z tym zrobić, bo...

Dyskusje na temat: babia góra