Zwiedzanie Włoch z dziećmi

Planujesz wyjazd na południe ze swoimi pociechami i szukasz najciekawszych atrakcji dla całej rodziny? Przygotowaliśmy parę wskazówek, dzięki którym podróż z dzieciakami nie będzie udręką, lecz niepowtarzalną przygodą! Nie trzeba ograniczać się do leżenia plackiem nad ciepłym morzem - z najmłodszymi można również zwiedzać przepiękne miasta, świetnie bawić się w parkach rozrywki i odkrywać sekrety podwodnego świata.

Zdjęcie

We Włoszech dzieci nie będą się nudzić /123/RF PICSEL
We Włoszech dzieci nie będą się nudzić
/123/RF PICSEL

Nawet najmłodsi nie będą nudzić się we... włoskich miastach

Gdzie koniecznie należy się udać, by spędzić czas w niezapomniany sposób? Koniecznie odwiedźmy Wenecję i wraz z naszymi pociechami udajmy się na spływ gondolą jej urokliwymi kanałami - dzieciaki na pewno nie zapomną tak wyjątkowej przygody. Spędźmy tam chociaż parę godzin, by pokazać im najciekawsze historyczne zabytki i rozejrzeć się po placu św. Marka.

Warto również udać się do Werony, pod dom Capulettich, wykorzystując ten moment do opowiedzenia im romantycznej historii Romea i Julii. Na Piazza Bra znajduje się także monumentalny amfiteatr, którego nie można przeoczyć - zachwyci nawet najmłodszych! Na całe rodziny czeka również położony w cieniu Wezuwiusza Neapol. Historia wulkanu opowiedziana w jednym z lokalnych muzeów jest interesująca nie tylko dla dorosłych. Na koniec zostawmy oczywiście pełen atrakcji Rzym, czyli niezwykłą włoską stolicę. 

Pamiętajmy jednak, że równie ważny, jak wybór miast, jest wybór odpowiedniego czasu podroży. Unikajmy wyjazdów na przełomie lipca i sierpnia, gdy temperatury są najwyższe - trudne do zniesienia upały sprawią, że wycieczka stanie się udręką zarówno dla nas, jak i dla dzieci.

Reklama

Najlepsze parki rozrywki

Włochy znane są nie tylko z przepięknego wybrzeża, ale również z gigantycznych wesołych miasteczek. Do których z nich przede wszystkim warto się udać? Atrakcje Mirabilandii, położonej w okolicach Rawenny, zachwycą zarówno dzieciaki, jak i rodziców. Ten ogromny park rozrywki słynie z wielkich karuzel, wież obserwacyjnych i ekstremalnych kolejek górskich. Będzie się działo! 

Dla miłośników pływania mamy nieco inną propozycję. Nad jeziorem Garda, na północy, znajduje się wodny raj Gardaland, w którym dostaniemy niepowtarzalną okazję spływu pontonem, zabawy na mokrych kolejkach i poznania podwodnego świata w intrygującym oceanarium. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i mnóstwo pozytywnych wspomnień. Wszystkie zainteresowane wulkanami rodziny zapraszamy za to do Etnalandu, czyli wielkiego parku rozrywki położonego na zboczu tej nieco przerażającej góry.

Inne niesamowite miejsca

Nie ma opcji, by podczas wakacyjnej wycieczki znaleźć czas na odkrycie wszystkich włoskich tajemnic - zobaczenie wszystkich wyjątkowych miejsca tego niezwykłego kraju zajęłoby na pewno co najmniej rok. Jeżeli masz na to tylko kilka dni, koniecznie zobacz więc... Italię w miniaturze!

Park miniatur znajdujący się w Rimini pozwoli na szybkie, lecz dokładne poznanie najważniejszych atrakcji Włoch. Dostaniemy tam nie tylko możliwość zobaczenia najsłynniejszych lokalnych budowli, ale nawet okazję spływu weneckimi kanałami, oczywiście również w wersji mini. Cała infrastruktura przystosowana jest do potrzeb małych podróżników, więc nasze pociechy na pewno nie będą się nudzić. 

Dla odmiany możemy także zajrzeć do Parku Atlantica, czyli wielkiego kompleksu basenowego i rzucić okiem na niezwykłe stworzenia zgromadzone w genueńskim akwarium. Barwne ryby, płaszczki i rekiny majestatycznie unoszące się w olbrzymich akwariach na pewno zainteresują dzieciaki i sprawią, że zechcą bliżej poznać sekrety świata raf koralowych.Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Każda pora roku jest dobra, by wybrać się na Maderę, portugalską wyspę wulkaniczną na Atlantyku. Zwłaszcza zima – u nas mróz, a tam temperatura nie spada poniżej 20ºC. Wszechobecna zieleń i... więcej