Zwiedzanie Pałacu Buckingham w Londynie

Zagraniczni turyści nie wyobrażają sobie wizyty w Wielkiej Brytanii bez zwiedzania Pałacu Buckingham. Jest on na szczycie listy "najpopularniejszych atrakcji" Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie

Pałac Buckingham /AFP
Pałac Buckingham
/AFP

Siedziba władz

Pałac Buckingham jest oficjalną rezydencją brytyjskich władz od 1837 roku. Pierwszą mieszkanką dworu była królowa Wiktoria.  Victoria Memorial, pomnik na pałacowym dziedzińcu poświęcony jest tej najdłużej panującej brytyjskiej monarchini. Rzeźba powstała z inicjatywy jej dwóch najstarszych wnuków. 

Obecnie Buckingham to jeden z niewielu na całym świecie zamieszkałych pałaców. Budynek jest siedzibą królowej Wielkiej Brytanii - Elżbiety II. O jej obecności w budynku świadczy wywieszony na pełną wysokość sztandar. Taki znak to dla turystów zły sygnał. Atrakcje turystyczne zostają bowiem ograniczone. Pałacowe apartamenty są wtedy zamknięte dla zwiedzających.

Reklama

Królewskie apartamenty

W sierpniu Królowa wybiera się na doroczne wakacje do Szkocji. Trwają one do końca września. Pałacowe drzwi znów zostają owarte dla podróżujących po Wielkiej Brytanii. To czas w którym na wystawne apartamenty wkraczają turyści. 

Jeśli nie chcesz poprzestać na oglądaniu zmiany warty i podziwianiu budowli od zewnątrz wybierz się do Londynu pod koniec sezonu wakacyjnego. Skorzystaj z usług przwodnika, by dowiedzieć się więcej o królewskim świecie. Bilet kosztuje około 20 funtów, a dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na renowację rezydencji królów angielskich.

Królewska Galeria i Królewskie Stajnie

Galeria Królowej i Królewskie Stajnie to te części pałacu które są udostępnianie turystom przez cały rok. Galeria zawiera kolekcje dzieł sztuki - od Rembrandta, Rubensa, Vermeera,  po Poussina, Canaletto i Claude. 

Wystawy zmieniane są co sezon.  W stajniach poza końmi można podziwiać wystawne karoce i rolls royce'y. Największą atrakcję stanowi jednak złota karoca, używana podczas ceremonii koronacyjnych.

Zmiana warty

Planując zwiedzanie Pałacu w sezonie, na miejsce najlepiej przybyć przed godziną 11. Od kwietnia do lipca uroczysta zmiana warty następuje codziennie pół godziny przed południem.  

Poza sezonem strażnicy zmieniają się co drugi dzień, a w razie złej pogody nawet rzadziej. Za każdym razem jest to wielka atrakcja dla turystów zwiedzających Wielką Brytanię, przyciągająca tłumy. Aby zająć miejsce tuż przed barierką i mieć najlepszą widoczność warto przyjść wcześniej.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Posiadająca diamenty, złoto i ropę Angola nie zabiega o reklamę. Aż dziw, że nie ma w tym kraju turystów. A przecież miejsc wartych zobaczenia w tym zakątku Afryki nie brakuje. więcej