​Zwiedzanie Niemiec - jeden dzień w Berlinie

Wystarczy kilkanaście godzin, by poznać najważniejsze berlińskie atrakcje. Nie wierzysz? Sprawdź sam! Przygotowaliśmy dla ciebie kilka informacji o najciekawszych muzeach, wyjątkowych architektonicznych zabytkach i pięknych miejscach, które koniecznie trzeba odwiedzić w niemieckiej stolicy. Odkryj z nami prawdziwie germański klimat tego ogromnego miasta!

Zdjęcie

Wyspa Muzeów w Berlinie /123/RF PICSEL
Wyspa Muzeów w Berlinie
/123/RF PICSEL

Dlaczego akurat Berlin?

Położona zaledwie 70 km od granicy z Polską pełna atrakcji niemiecka stolica przyciąga co roku mnóstwo turystów z naszego kraju. Z jakiego powodu warto wybrać się na wycieczkę akurat tam? Historyczne zabytki, wyjątkowy klimat, setki imprez kulturalnych...  W żadnym innym miejscu nie znajdziemy aż tyle interesujących miejsc, przepięknej architektury i niekończących się koncertów, wydarzeń i festiwali. 

To świetne miejsce nawet na jednodniowy wypad, który właśnie wam proponujemy. Wystarczy zaparkować samochód gdzieś na przedmieściach i ruszyć na pełne rozrywek zwiedzanie. Poruszanie się po mieście ułatwia dobrze rozwinięta sieć metra i szybkiej kolei. Dzięki licznym udogodnieniom, nawet w jeden dzień bez problemu zwiedzimy wszystkie najważniejsze atrakcje. Warto również zastanowić się nad wypożyczeniem roweru - poznawanie Berlina z perspektywy dwóch kółek może okazać się naprawdę wielką frajdą!

Reklama

Najważniejsze zabytki

Znajdująca się na ogromnym Placu Paryskim charakterystyczna Brama Brandenburska to jeden z najsłynniejszych berlińskich gmachów i jednocześnie miejsce, z którego zaczniemy spacer po mieście. Stamtąd tylko parę kroków dzieli nas od Checkpoint Charlie, czyli dawnego przejścia granicznego pomiędzy NRD a RFN.

Chcąc poczuć niezwykłą atmosferę gwarnego i tłocznego miasta, z jaką kojarzony jest Berlin, koniecznie zajrzyjmy na Plac Poczdamski. Przemierzające go tłumy ludzi mogą przyprawić o zawrót głowy! Podczas naszej jednodniowej wycieczki nie możemy ominąć znanych budowli sakralnych. Katedra Francuska, najstarszy w mieście kościół św. Mikołaja czy kościół Pamięci swoimi zdobionymi wnętrzami przyciągają wszystkich zainteresowanych kulturą chrześcijańską.

Muzea, których nie można przegapić

We wschodniej części centrum znajdziemy niezwykłe miejsce, którego nie można przegapić nawet podczas jednodniowego zwiedzania - Wyspę Muzeów. To właśnie tutaj położony jest jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych w Europie, zachwycający przyjezdnych niezliczonymi wystawami i różnorodną tematyką poszczególnych ekspozycji. 

Chyba najciekawsze z eksponatów mieści w sobie Muzeum Pergamońskie, wewnątrz którego zrekonstruowano monumentalne starożytne budowle i równie intrygująca Stara Galeria Narodowa. Miłośnicy malarstwa powinni odwiedzić neobarokowy gmach Muzeum Bodego, a zainteresowanym kulturą egipską polecamy wizytę w gigantycznym Starym Muzeum. 

Szukasz bardziej współczesnych zbiorów? Żaden problem! Niezwykłe instalacje sztuki nowoczesnej odnaleźć można w Berlinische Galerie. Przy Friedrichstraße zlokalizowana jest natomiast ostatnia z ekspozycji, którą koniecznie trzeba odwiedzić, czyli Muzeum Muru Berlińskiego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również