​Zwiedzanie Kopenhagi - o czym należy pamiętać?

Uciążliwości zatłoczonych europejskich stolic zna każdy podróżnik. Warto wiedzieć, jak najszybciej i najlepiej przemieszczać się po ciasnych uliczkach Kopenhagi, jednocześnie mogąc odkryć wszystkie jej tajemnice. Oto kilka wskazówek, o których wybierający się w podróż do Danii turysta powinien pamiętać.

Po Kopenhadze najlepiej... rowerem!

Duńska stolica to idealne miejsce na krótki, weekendowy wypad. Nie trzeba jednak standardowo po niej spacerować. Warto zamiast tego skorzystać z niezwykłego ułatwienia, jakie proponuje miasto, czyli bezpłatnego wypożyczania rowerów. Taki jednoślad umożliwi szybsze poruszanie się między głównymi atrakcjami, jednocześnie nie będąc tak dużym obciążeniem jak samochód. 

Mimo że pozytywnie nastawieni do przybyszów Duńczycy chętnie pomogą odnaleźć drogę zagubionemu turyście, należy pamiętać o zaopatrzeniu się w dokładną mapę. Ciekawą alternatywą jest również wycieczka po Kopenhadze na pokładzie... barki. Miasto z perspektywy rzeki wygląda zupełnie inaczej. Zasługuje na odkrycie!

Reklama

Drugie oblicze miasta

Wybierając się do Kopenhagi należy pamiętać o niezwykłej różnorodności jaką oferuje. Zabytki, rzeźby i kościoły to tylko jedna strona tego niezwykłego miasta. Duńska stolica zaskakuje bowiem wieloma niespodziankami- ogromnym parkiem rozrywki Tivoli, nocnymi klubami, a także odbywającymi się co roku imprezami i koncertami. To definitywnie jedno z najbardziej rozrywkowych miast północy. 

Kopenhaski Festiwal Jazzowy, odbywający się w lipcu od niemal 30 lat, wciąż przyciąga tysiące zainteresowanych muzyką, podczas gdy o wiele młodszy Festiwal Fotografii nieustannie promuje nowe talenty. Warto wziąć również udział w barwnej paradzie podczas trwającego trzy dni Kopenhaskiego Karnawału i dać się zaskoczyć temu efektownemu wydarzeniu.

Do Danii z Kartą Kopenhaską

Przed wybraniem się do duńskiej stolicy warto rozważyć kupno Karty Kopenhaskiej. Umożliwia ona nie tylko bezpłatny wstęp do prawie 60 atrakcji turystycznych, ale również darmowe przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz wiele zniżek w restauracjach i podczas okolicznych wycieczek. Kopenhaga ma do zaoferowania bardzo dużo, jeśli chodzi o kulturę, a z tą specjalną kartą wszystko staje się o wiele tańsze. 

Należy pamiętać, że Dania należy do drogich krajów, dlatego mimo swojej ceny bilet otwiera dużo nowych możliwości i jest bardzo opłacalny, szczególnie dla podróżujących rodzin. Kartę Kopenhaską można kupić w biurach turystycznych na terenie całego kraju, na dworcach i w hotelach lub zamówić ją przez internet.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również