​Wycieczka do Legolandu w Danii

Legoland w Billund jest jedną z największych i najchętniej odwiedzanych atrakcji Danii.

Zdjęcie

Wycieczka do Legolandu to niezapomniana przygoda /AFP
Wycieczka do Legolandu to niezapomniana przygoda
/AFP

Legoland położony w duńskim miasteczku Billund nie jest jedynym parkiem rozrywki Lego na świecie. Jednak jest najstarszym i największym pośród wszystkich. Jego usytuowanie oczywiście nie jest przypadkowe. To w tej miejscowości w 1932 otwarto przedsiębiorstwo zabawkarskie Olega Kirka Christiansena, w którym w 1949 roku rozpoczęto produkcje plastikowych klocków.

Atrakcje Legolandu

Legoland jest największą duńską atrakcją poza Kopenhagą. Co roku przyciąga do kraju ponad 1,7 miliona turystów. Park poświęcony klockom (Legoland) wraz Lalandia Aquadome i Monkey Donkey Land wchodzi w skład Legoland Billund Resort.

Reklama

Atrakcji jest tyle, że nie sposób je wszystkie opisać. Legoland jest niczym świat w pigułce. Najstarszą, klasyczną częścią jest Miniland, gdzie w miniaturze przedstawiono znane budynki, miasta i inne obiekty architektoniczne z całego świata. Traffic School to miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi mogą nauczyć się zasad obowiązujących na drodze jeżdżąc jednym z klockowych pojazdów.

W Legolandzie stworzono również wiele atrakcji inspirowanych piratami: przejażdżki łódkami w towarzystwie prawdziwego pirata, pirackie gry czy wodny plac zabaw o pirackiej tematyce.

W parku znajdują się także dwa akwaria. W jednym można podziwiać pingwiny, w drugim odtworzono dno morskie - oprócz ryb można wypatrywać wraków statków czy pirackich skarbów.

Po Legolandzie można wygodnie przemieszczać się korzystając z pociągu, oczywiście wyglądającego, jakby został zbudowany z klocków.

Informacje praktyczne

Wizyta w Legolandzie nie należy niestety do najtańszych przyjemności. Należy wykupić bilet wstępu, a później dodatkowe bilety na niektóre atrakcje. W polskojęzycznych serwisach zakupów grupowych można trafić na promocje, np.: 249zł bilet rodzinny dla 3 osób (w tym 1 dziecko).

Na oficjalnej stronie Legolandu znajdują się propozycje w całości zorganizowanych pobytów (z noclegami i wyżywieniem). W okolicy znajdziemy też wiele innych miejsc noclegowych.

Billund znajduje się 646 kilometrów od Szczecina, 265 km od Kopenhagi i 301 km od Hamburga.Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również