​Wycieczka do Dubaju - weekend w mieście kontrastów

Marzysz o trzydniowym wypadzie do jakiegoś egzotycznego miejsca? Pociąga cię wschodnia kultura i chciałbyś spędzić weekend w naprawdę niezwykłym mieście? Odkryj atrakcje Dubaju - idealnego celu romantycznych wycieczek i rodzinnych wyjazdów.

Zdjęcie

Al Fahidi - muzeum Dubaju /123/RF PICSEL
Al Fahidi - muzeum Dubaju
/123/RF PICSEL

W stolicy luksusu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, a przepiękne tereny zielone i nowoczesne muzea sprawią, że nawet chwili nie będziesz się nudzić!

Jak poruszać się po Dubaju?

Ze względu na upalną pogodę i wysokie temperatury, niewiele osób porusza się po mieście piechotą. Atrakcje są od siebie bardzo oddalone, dlatego spacery sprawdzają się tutaj tylko na krótkie dystanse. Z jakich środków transportu korzystać, by najwygodniej przemieszczać się pomiędzy interesującymi miejscami? 

Reklama

Od 2009 roku w Dubaju funkcjonuje metro, słynące z całkowitej automatyzacji. Kolejką sterują wyłącznie maszyny, co bardzo usprawnia ich ruch. Obowiązuje podział na trzy klasy: złotą, srebrną i tą przeznaczoną wyłącznie dla kobiet i dzieci. Po centrum poruszać można się również klimatyzowanymi autobusami kursującymi od 6 rano do 23 lub taksówkami. 

Dobry stan dróg zachęca także do wynajmu samochodu - ta opcja sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy planujemy podróżować między emiratami. Wybierając się jednak do Dubaju na weekend, spokojnie zadowolimy się dobrze rozwiniętą siecią komunikacji miejskiej.

Największe atrakcje miasta

Trzy dni w Dubaju to niestety za mało, by poznać wszystkie jego zakamarki, lecz przygotowaliśmy kilka propozycji, które koniecznie należy odwiedzić w czasie takiej weekendowej wycieczki. 

Pierwszym z miejsc jest zlokalizowane w forcie Al Fahidi muzeum, w którym poznamy parę tajemnic wschodniej kultury i dowiemy się, w jaki sposób chłodzono centrum w czasach średniowiecza. Nie do przeoczenia jest, i to dosłownie, również najwyższy budynek na świecie - Burj Khalifa. Na jego szczyt wyjedziemy windą, a jest to atrakcja naprawdę warta uwagi, bo z góry rozciąga się absolutnie niesamowita panorama całej okolicy.

Podczas zwiedzania rzućmy okiem również na nieco starsze budownictwo (Wielki Meczet, Meczet Irański czy zbudowany  koralowców Dom Szejka Saeed al-Maktouma) oraz wybierzmy się na jedną z miejscowych plaż. 

Jeżeli planujemy raczej aktywny wyjazd, zdecydujmy się na wizytę w parku wodnym Wild Wadi i odwiedźmy sztuczny stok narciarski Ski Dubai. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Wschodnia kuchnia, czyli coś dla smakoszy

Podczas weekendowej wycieczki koniecznie trzeba wybrać się do jednej z lokalnych jadłodajni. W Dubaju znajdziemy zarówno luksusowe restauracje, jak i intrygujące kuchnie mniejszości etnicznych, więc wybór lokalu zależy od naszych upodobań i stanu kieszeni. 

Warto bowiem podkreślić, że tak jak wszystko inne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dubajskie jedzenie nie należy do najtańszych. Gotowym na przygodę kulinarną polecamy wizytę w "Zaroob", gdzie podaje się tradycyjne lewantyńskie dania, odwiedziny w pakistańskiej "Ravi's" lub nieco tańszej sieci indyjskiej "Gazebo". 

Jeżeli chodzi o mniejsze przekąski, to podczas wycieczki spróbujmy przede wszystkim daktyli (kupimy je tutaj we wszystkich możliwych formach i smakach) oraz wielbłądziego mleka. Jest naprawdę pyszne!

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również

  • Jak przygotować się do podróży

    O ile samo podróżowanie zazwyczaj pozwala skutecznie odpocząć, o tyle przygotowanie do niego już niekoniecznie. Pakowanie, kompletowanie dokumentów oraz próba przewidzenia wszelkich możliwych... więcej