Wycieczka do Disneylandu w Paryżu

Paryski Disneyland to miejsce pełne niespodzianek, które zachwycają turystów z całego świata.

Zdjęcie

Disneyland w Paryżu /123/RF PICSEL
Disneyland w Paryżu
/123/RF PICSEL

Disneyland Resort Paris to najpopularniejszy park rozrywki w Europie. Co roku odwiedza go ponad 10,5 miliona gości. Od ponad dwudziestu lat jego oferta wciąż się zmienia.

Disneyland podzielony jest na 2 parki tematyczne – Disneyland Park i Walt Disney Studios. Z kolei Disneyland Park składa się z pięciu krain, warto do nich pójść z dziećmi w pierwszej kolejności.

Reklama

Atrakcje na każdym kroku

Główna droga Disneylandu to Main Street U.S.A. Stylizowana jest na amerykańskie miasteczko z wiktoriańską architekturą. To tutaj odbywają się słynne parady bohaterów wszystkich bajek Disneya.

Również z tego miejsca wyjeżdża Disney Railroad – kolejka wożąca zwiedzających wokół parku.

Frontierland to kraina w klimacie Dzikiego Zachodu, gdzie odwiedzimy Dom Strachów, kolejkę górską wokół skalistych wzgórz na środku jeziora czy miasteczko Pocahontas. Z kolei Adventureland to prawdziwa kraina przygody.

Do głównych atrakcji należy kolejka górska rodem z filmu Indiana Jones, teatr figur przedstawiający historię Alladyna, forteca piratów z Karaibów czy dom na drzewie należący do rodziny Robinsonów.

Discoveryland to kraina odkryć, która szczególnie przypadnie do gustu fanom przygód. Możemy się tu wybrać do niesamowicie szybkiej kolejki górskiej – Space Mountain.

Dla najwytrwalszych okazja do pomocy Buzzowi Astralowi z Toy Story. Czeka nas pokonanie złego Zurga w laserowej zabawie. W Discoveryland jest także Autopia – tor wyścigowy amerykańskich samochodów oraz kosmiczna karuzela – Orbitron.

Fantasyland to z kolei miejsce pełne klasycznych historii – odwiedzimy tu karuzelę słonia Dumbo, zwiedzimy labirynt Alicji w Krainie Czarów i polecimy z Piotrusiem Panem w podniebną podróż.

EJ

Przydatne informacje

Disneyland leży 30 kilometrów na wschód od Paryża. Dostać możemy się tu autem, co wydaje się najprostszą z możliwości, jednak trzeba liczyć się z wysokimi opłatami parkingowymi, 20 euro.

Alternatywą jest przejazd pociągiem do stacji Marne-la-Vallée/Chessy. Stąd dzielą nas tylko dwie minuty marszu do jednej z bram Disneylandu.

Kursuje też bus z Paryża bądź jednego z lotnisk prosto do parku, natomiast ceny są zależne od daty i odpowiednio wcześniejszej rezerwacji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Nie ma znaczenia, czy przyjedziemy do Ortisei, Canazei, Corvary czy Arabby. W Dolomitach u stóp Gruppo del Sella przez cały tydzień można nie zdejmować nart i codziennie jeździć na innych stokach. więcej