​Włoskie wybrzeże - co warto zobaczyć?

Słoneczna pogoda, piaszczyste plaże i przesympatyczni ludzie... Na włoskiej riwierze znajdziesz idealne warunki zarówno do odpoczynku, jak i świetnej zabawy! Odkryj piękno południowej części kraju i sprawdź, który z kurortów dostarczy ci najwięcej niezapomnianych atrakcji. Tylko tutaj czekają na ciebie egzotyczne krajobrazy, cudowna atmosfera i pełny relaks nad gorącym morzem.

Zdjęcie

Wieś Manarola we Włoszech /123/RF PICSEL
Wieś Manarola we Włoszech
/123/RF PICSEL

Riwiera Włoska - wybrzeże Morza Liguryjskiego

Przedłużenie Lazurowego Wybrzeża przyciąga nieco mniej turystów niż tereny francuskie. To dziwne, gdyż wyróżnia się naprawdę niepowtarzalnymi walorami przyrodniczymi i świetnie nadaje się do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Prześliczne miejscowości, takie jak Pietra Ligure, Savona czy Imperia, są chętniej odwiedzane przez Włochów niż turystów z innych części Europy, co warto wykorzystać - nawet w sezonie nie ma tutaj uciążliwych tłumów! 

Szerokie piaszczyste plaże i idealna pogoda sprawiają, że urlop spędzony nad Morzem Liguryjskim zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Chwile umilą nam również odbywające się w okolicy festiwale muzyczne. Szukając większej ilości atrakcji, wybierzmy się na wschodnią część Riwiery, czyli di Levante. 

Reklama

Mimo że w Cinque Terre zamiast równego podejścia do wody zastaniemy jedynie ogromne skały, to tętniące życiem restauracje i kluby oraz górskie szlaki turystyczne umilą nam niejeden wieczór.

Zatoka Neapolitańska i Toskania

Południowo-zachodnie wybrzeże Włoch z Wezuwiuszem, u stóp którego przycupnięta jest Zatoka Neapolitańska to jeden z popularniejszych celów wakacyjnych wycieczek. Ruchliwy i wydający się nigdy nie zasypiać Neapol to kwintesencja unikatowej włoskiej atmosfery - co koniecznie należy sprawdzić samemu! Znajdziemy w nim niezliczone architektoniczne zabytki, monumentalne kościoły i zjemy najlepszą pizzę w okolicy. 

Położone wokół tego uroczego miasta kurorty kuszą ślicznymi plażami, a nieduże wyspy, które można bez problemu podziwiać z wybrzeża, zachwycają śródziemnomorską roślinnością i luksusowymi hotelami. Równie piękne okazują się nadmorskie tereny Toskanii - ponad 300 kilometrowa linia brzegowa składa się niemal wyłącznie z białych piaszczystych plaż i licznych gajów oliwnych porastających sięgające horyzontu wzgórza. Wrażenie jest naprawdę niesamowite! 

Małe rybackie wioski przyciągają turystów swoją sielską atmosferą, podczas gdy duże miejscowości zachęcają do przyjazdu gwarem, bogactwem dyskotek i klubów. Jakikolwiek tryb wypoczywania preferujesz, tutaj na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Wakacje nad Adriatykiem

Aby spędzić wiele niezapomnianych chwil, koniecznie udajmy się gdzieś pomiędzy Brindisi a Triestem - wybrzeże Adriatyku jest naprawdę prześliczne. Złote plaże i lazurowa woda sprawiają, że idealnie nadaje się dla tych, chcących nieco poleniuchować lub spróbować swoich sił w jednym ze sportów wodnych. 

Caorle, Lignano czy Lido di Jesolo to tylko kilka z bardzo popularnych kurortów, oferujących nam eleganckie ośrodki, zadbane hotele i butiki z wykwintną włoską modą. To właśnie na tym wybrzeżu znajdziemy również jeden z najsłynniejszych centrów turystyki, czyli Rimini - mimo przewidywalności i typowo turystycznego klimatu, stanowi ono świetny cel wakacyjnego wyjazdu dla całej rodziny.Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również

  • ​Najlepsze kierunki azjatyckie dla par na wiosnę

    Pogoda za oknem sprawia, że chętniej wracamy do marzeń o podróży do dalekiej i egzotycznej Azji, gdzie w wielu miejscach właśnie teraz świeci słońce, a woda ma przyjemnie wysoką temperaturę. Azja... więcej