Wenecja: To miasto trzeba zobaczyć

Wycieczka do Włoch trwała tylko 7 dni, ale wrażeń jest co niemiara!

Ograniczę się do trzech miast. Na początek Wenecja z ponad 2-godzinnym rejsem po lagunie. Obejrzałem także plac św. Marka, który zdaniem Napoleona Bonapartego jest „najpiękniejszym salonem świata”.

Reklama

Zwiedziłem Bazylikę św. Marka, widziałem Most Westchnień, Pałac Dożów i Kampanillę (dzwonnicę), z której rozpościera się przepiękny widok na całą lagunę. Później był Asyż – miasto św. Franciszka (byłem m.in. przy jego grobie). Podziwiałem też 28 przepięknych fresków mistrza Giotto.

Punktem kulminacyjnym pobytu we Włoszech było odwiedzenie Watykanu oraz modlitwa przy grobie błogosławionego Jana Pawła II (w kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra).

Obecność przy jego grobie wywołuje ogromne emocje i łzy. Zwiedziłem również Muzea Watykańskie, a w Kaplicy Sykstyńskiej podziwiałem najpiękniejsze freski Michała Anioła.

Przemysław Pindor

Czekamy na listy i zdjęcia

Lubisz podróżować? Wiesz, dokąd warto wybrać się na urlop, a co lepiej omijać z daleka? Co przywieźć na pamiątkę?

Podziel się tą wiedzą z innymi! Swoje rady wraz ze zdjęciem z podróży przyślij do naszej redakcji (Tele Tydzień, ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa lub mailem: teleopinie@bauer.pl). Za opublikowane listy zapłacimy 50 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Gwarny i tłumny Bangkok zdaje się nigdy nie zasypiać. Pełen zabytków, biurowców i starych ruin, kusi egzotyką i obietnicą dobrej zabawy. To miasto albo się kocha, albo nienawidzi. więcej