​Vancouver - 5 powodów, aby odwiedzić to miasto

Vancouver jest dużym i ciekawym miastem, które ma dużo do zaoferowania. Warto poznać choć pięć powodów, które skłaniają turystów, aby poznać to miejsce.

Zdjęcie

Most Capilano we mgle /123/RF PICSEL
Most Capilano we mgle
/123/RF PICSEL

Vancouver leży w zachodniej Kanadzie i jest ósmym co do wielkości miastem tego kraju. Kiedyś był niewielką przystanią dla rybaków, bazą wielorybników i osadą drwali. Dziś jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym, naukowym i kulturalnym.

1. Gastown - urok przeszłości

Gastown jest najstarszą dzielnicą w Vancouver założoną w 1867. Main Street jest główną ulicą przecinającą miasto i to wzdłuż niej rozciąga się Gastown. Zabytkowa część miasta jest urokliwa, przywodzi na myśl scenerię XIX-wiecznych filmów. Brukowane alejki, odrestaurowane kamienice i wiktoriańskie domy pozwalają poczuć się wyjątkowy klimat tego miejsca. 

Reklama

Warto zobaczyć słynny zegar parowy oraz pomnik Jack’a Deighton’a, który był jednym z z pierwszych mieszkańców Gastown.

2. Chinatown - orient w Kanadzie

W Vancouver znajduje się prawdziwa, chińska dzielnica. Zlokalizowana nieopodal Main Street stała się domem dla chińskich imigrantów. Chińczycy przybyli tutaj jeszcze w XIX wieku. Wyraźnie wyczuwalny jest orientalny charakter tego miejsca. Koniecznie trzeba wybrać się na spacer w poszukiwaniu zabytków. 

Najstarsza budowla powstała w1889 roku (Wing Sang Building). W Chinatown mieści się także pierwszy klasyczny chiński ogród zbudowany na tą skalę poza Chinami. Dr Sun Yat Sen Classical Chinese Garden Park powstał w lata '80 XX wieku - reprezentuje styl dynastii Ming.

3. Muzeum Antropologiczne

Muzeum Antropologiczne Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej jest jedną z większych atrakcji Vancouver. Znajduje się tu imponujący zbiór dokumentujących wyprawy archeologiczne i etnograficzne z całego świata oraz niezliczona liczba eksponatów. Część wystawy poświęcona jest kulturze Indian, opowiada ich historie od czasów najdawniejszych do dzisiaj. Obywają się tu również interesujące prelekcje i koncerty muzyki świata.

4. Most wiszący Capilano

W River Park Regional Capilano znajduje się słynny w Kanadzie most wiszący. Długi na 136 metrów i zawieszony na wysokości 70 metrów. Wybudowany został w 1889 roku, początkowo wykonany był lin konopnych i wyłożony deskami cedrowymi. Z czasem został wzmocniony linami stalowymi. Spacer po moście jest niebywałym przeżyciem - huśta się on pod nogami, a w dole płynie wartki strumień rzeki. Wstęp jest płatny.

5. Stanley Park

Vancouver jest nietypowym miastem ze względu na ogromny park, który znajduje się w samym jego centrum. Stanley Park został otwarty w 1888 roku i jest największym parkiem miejskim w Kanadzie. Zgromadzono na jego terenie wiele rzeźb i tablic pamiątkowych. Mieści się tu również zoo oraz akwarium. Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również

  • Nie ma znaczenia, czy przyjedziemy do Ortisei, Canazei, Corvary czy Arabby. W Dolomitach u stóp Gruppo del Sella przez cały tydzień można nie zdejmować nart i codziennie jeździć na innych stokach. więcej