Toronto - co tam warto zobaczyć?

Toronto zamieszkuje ponad 150 grup etnicznych, w 2001 roku otrzymało tytuł najbardziej międzynarodowej metropolii świata. Toronto to miasta w mieście, ponad połowę jego mieszkańców stanowią imigranci.

Zdjęcie

Panorama Toronto /123/RF PICSEL
Panorama Toronto
/123/RF PICSEL

Czym się poruszać?

Przed wyprawą do Kanady warto wyrobić paszport biometryczny (jeśli jeszcze nie posiadamy) - bez niego nie ma co nawet myśleć o podróży samolotem. Natomiast jeżeli chcemy poruszać się na miejscu samochodem, to konieczne jest międzynarodowe prawo jazdy. 

W Toronto można wypożyczyć samochód, najlepiej płacąc kartą kredytową, przy płatności gotówką doliczana jest spora kaucja. Jednak najlepiej poruszać się po mieście metrem - jest taniej i szybciej niż samochodem.

Reklama

Zielone Toronto

Prawie 20% powierzchni Toronto zajmują tereny zielone. Największym z nich jest Rouge Valley Park, zajmującu ok. 5 tys. powierzchni. Znajduje się w nim m.in. Ogród Zoologiczny, gdzie zobaczyć można m.in. pandy wielkie, pingwiny, białe lwy, niedźwiedzie polarne, łosie amerykańskie i kuguary.

Co warto zobaczyć?

Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Toronto jest CN Tower, betonowa wieża o wysokości 553 m, do niedawna najwyższa wolnostojąca budowla na świecie. Można z niej podziwiać panoramę do 160 km, na wysokości 351 m znajduje się obrotowa restauracja z przeszkloną podłogą. Wieża zimą czynna jest do godziny 22, latem do 23.

Tym, którzy kochają sztukę, polecamy udać się do Art. Gallery of Ontario, która jest największą galeria w Kanadzie. Można tu zobaczyć dzieła m.in. Rembrandta, Degasa, Picassa, Moneta, van Gogha, a także liczne zbiory fotografii, rzeźby czy filmu. Galeria jest czynna od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10 do 17.

Kensington Market to miejsce, w którym można znaleźć najprzeróżniejsze towary z krajów arabskich, europejskich, afrykańskich czy Indii. W środku miasta, pod ziemią, funkcjonuje tzw. System PATH - sieć sklepów i uliczek, stanowiąca największe centrum handlowe na świecie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Posiadająca diamenty, złoto i ropę Angola nie zabiega o reklamę. Aż dziw, że nie ma w tym kraju turystów. A przecież miejsc wartych zobaczenia w tym zakątku Afryki nie brakuje. więcej