Teneryfa. Pogodna wyspa wiecznego lata

Są miejsca na świecie, i to nie tak daleko, gdzie słońcem możemy się cieszyć przez cały rok. Jedno z nich to Teneryfa, największa wyspa należącego do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Zdjęcie

Na Teneryfie ciepło jest przez cały rok /123/RF PICSEL
Na Teneryfie ciepło jest przez cały rok
/123/RF PICSEL

Legenda mówi, że jest ona częścią mitycznej Atlantydy, krainy, którą kilka tysięcy lat temu tworzyły wyspy szczęśliwe, rozciągające się od Egiptu po Amerykę Południową. Część z nich została zatopiona przez wody Oceanu Atlantyckiego. Jak w każdej legendzie, także w tej może się kryć ziarnko prawdy.

Naukowcy odkryli na Wyspach Kanaryjskich piramidy, które mogą świadczyć o obecności na nich cywilizacji Atlantów. Na Teneryfie piramidy można zobaczyć w miejscowości Güimar. Lecz to niejedyne jej atrakcje.

Reklama

Warto zwiedzić park narodowy Teide z górującym nad wyspą wulkanem. I wpaść do malowniczych starych miasteczek La Orotava czy La Laguna, by skosztować miejscowych specjałów, np. paeli z owocami morza.

Przez całą dobę tętni życiem stolica Teneryfy Santa Cruz. Wyspa słynie z malowniczych plaż. Najpiękniejsze to: Playa de Las Teresitas, Playa de Las Vistas, Playa de Troya i Playa de Las Américas.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Rewia
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jak przygotować się do podróży

    O ile samo podróżowanie zazwyczaj pozwala skutecznie odpocząć, o tyle przygotowanie do niego już niekoniecznie. Pakowanie, kompletowanie dokumentów oraz próba przewidzenia wszelkich możliwych... więcej