Taste of London - smakowity festiwal w Londynie

Już pod koniec czerwca w Londynie rozpocznie się jeden z najprzyjemniejszych festiwali na świecie - szczególnie dla łasuchów. W Regent’s Park swoimi umiejętnościami pochwalą się najlepsi kucharze z całego kraju. Spodziewajcie się znacznie więcej, niż angielskie fish & chips!

Zdjęcie

Taste of London odbywa się w Regent’s Park /123/RF PICSEL
Taste of London odbywa się w Regent’s Park
/123/RF PICSEL

Letni festiwal nie należy do najbardziej znanych londyńskich wydarzeń, a szkoda - to wyjątkowa okazja, kiedy w centrum stolicy Wielkiej Brytanii można rozsmakować się w najlepszych specjałach z całego kraju. Nawet, jeżeli nie gustujecie w tradycyjnej angielskiej kuchni, uważanej za raczej ciężką i tłustą, tutaj z pewnością znajdziecie coś, co Wam zasmakuje. 

To w końcu największy festiwal restauracyjny na całym świecie. Swoje umiejętności będą prezentować kucharze z aż 40 najlepszych restauracji w mieście. Do tego wydarzenie przyciąga również producentów żywności, jest to więc świetna okazja, by spróbować także lokalnych i zagranicznych przysmaków.

Reklama

Każda edycja festiwalu Taste of London otrzymuje jakiś temat przewodni. Tegoroczna odbędzie się pod hasłem "Flavours of the World". Dań z nawet najodleglejszych części świata będzie można spróbować na stoiskach, które podzielone zostaną w obrębie różnych części tematycznych. Kto wie, może wyprawa tu zainspiruje Was do kolejnych podróży i odkrycia zupełnie nowych smaków Azji czy Afryki?

Pokazom kulinarnym i poczęstunkom towarzyszą także degustacje alkoholu - nie musicie więc obawiać się nawet najostrzejszych potraw. Na Taste of London promują się producenci najlepszych piw, win i szampanów, a także znakomici barmani.

Ogromną zaletą festiwalu jest również jego lokalizacja. Taste of London odbywa się w Regent’s Park, a więc w samym centrum miasta. Od London’s Eye dzieli go jedynie niecałe 20 minut metrem. Jednocześnie, jest to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych ogrodów w stolicy Wielkiej Brytanii. Graniczy ze sławnym zoo. 

Niegdyś były to królewskie tereny myśliwskie, ale od tych zamierzchłych czasów park przeszedł niesamowitą ewolucję. Jezioro, urocze pałace i piękny ogród różany Queen Mary’s Garden to tylko niektóre z jego atrakcji.

Festiwal będzie można odwiedzić od 17 do 21 czerwca. Bilety można kupić na stronie internetowej wydarzenia. Ceny są bardzo zróżnicowane, a koszt poszczególnych karnetów jest uzależniony od tego, do udziału w jakich wydarzeniach uprawnia. Najdroższe są oczywiście karnety obejmujące udział w degustacji szampana. 

Jeżeli chcielibyście odwiedzić Taste of London, jest to świetna okazja, by zatrzymać się na kilka dni w stolicy Wielkiej Brytanii i zwiedzić to piękne miasto. Nie zostało już wiele czasu, ale dzięki City Break Londyn w łatwy sposób zarezerwujecie najtańsze bilety lotnicze i sprawdzony hotel.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

FRU.PL
Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Gdzie na sylwestra? Na Maderę!

    Coraz chętniej na sylwestra wybieramy się gdzieś daleko - już nie tylko do słynnych miast europejskich, ale coraz częściej także na egzotyczne wyspy. Idealnym kompromisem będzie Madera, portugalski... więcej