Subtelny wdzięk francuskiego Annecy

Francja kusi turystów nie tylko Lazurowym Wybrzeżem i romantycznym Paryżem, ale także nieco mniej obleganym Annecy. Może to być niebanalne miejsce na wymarzony urlop.

Zdjęcie

Jezioro Annecy we Francji /123/RF PICSEL
Jezioro Annecy we Francji
/123/RF PICSEL

Romantyczny urok alpejskiej Wenecji

Miasteczko leży w południowo-wschodniej Francji, w regionie Rodańsko-Alpejskim, blisko granicy ze Szwajcarią. Od Genewy dzieli je czterdzieści minut jazdy samochodem.

Poprzecinane licznymi kanałami i urokliwymi mostami zyskało miano alpejskiej Wenecji. Przechadzając się po starym mieście konieczne trzeba zajrzeć na Pont des Amours, czyli most zakochanych. Wart uwagi jest również XII-wieczny zamek oraz katedra.

Reklama

Jezioro czyste jak łza

Jezioro Annecy, nad który spoczywa miasto, jest drugim największym jeziorem we Francji. Dzięki wprowadzonej w latach '90 ścisłej ochronie przyrody stało się jednym z najczystszych jezior w Europie. W lato temperatura wody wynosi około 24 stopnie Celsjusza - w sam raz, aby popływać! Miejsce stworzone jest dla miłośników sportów wodnych. 

Można wynająć kajak, łódkę, powędkować czy spróbować swoich sił na desce windsurfingowej. Na odważnych czekają narty wodne albo... paralotnie. Jezioro można objechać rowerem dzięki ciągnącej się od plaży do plaży ścieżce rowerowej. Brzmi zachęcająco?

Miłośnicy archeologii mogą wybrać się w poszukiwanie pozostałości prehistorycznych budowli palowych znajdujących się nieopodal.

Górskie wędrówki

Amatorzy górskich wędrówek docenią położenie Annecy blisko masywu Bauges, który wchodzi w skład Alp Zachodnich. Jego najwyższy szczyt to Arcalog, który osiąga 2217 m.n.p.m. Góry pełne są imponujących jaskiń i wodospadów. 

Śmiałkowie mogą spróbować swoich sił spacerując po linach rozwieszonych nad przepaścią (wymaga to oczywiście odpowiedniego stroju oraz zabezpieczeń!).

Dojazd i zakwaterowanie

Podróż samochodem z centralnej Polski do Annecy zajmie około 15 godzin. Samolotem można dolecieć do Lyonu, Grenoble czy Genewy. Na miejscu nie brakuje miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również