Sposoby podróżowania po Wenezueli

Zapoznaj się z najpopularniejszymi formami transportu na terenie Wenezueli.

Zdjęcie

Najwygodniejszą formą podróżowania po Wenezueli jest samolot /123/RF PICSEL
Najwygodniejszą formą podróżowania po Wenezueli jest samolot
/123/RF PICSEL

Komunikacja publiczna

Wenezuela jest sporym państwem, dlatego warto rozpatrzyć zaplanowanie serii lotów wewnątrzkrajowych, które pozwolą ci zwiedzić jak najwięcej w stosunkowo krótkim czasie i za relatywnie nieduże pieniądze. Tańszą i niestety o wiele wolniejszą alternatywą są autobusy kursowe. Na szczęście dzielą się one na specjalne kategorie, które różnią się ceną, komfortem jazdy i częstotliwością kursów. 

Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, jednak przy wyborze pamiętaj, żeby nie lekceważyć kwestii wygody. Odległości pomiędzy największymi atrakcjami turystycznymi często wymagają nawet kilkugodzinnej jazdy. W stolicy Wenezueli - Caracas najlepszym sposobem szybkiego przemieszczania się będzie skorzystanie z metra.

Reklama

Wypożycz i jedź

Popularne na całym świecie wypożyczalnie samochodów dotarły także do Wenezueli, a właściwie jedynie do największych miast. Decydując się na skorzystanie z ich usług możesz liczyć na dużą niezależność za stosunkowo małą ilość pieniędzy. Szczególnie pozytywnie powinny zaskoczyć cię ceny paliwa na terenie całego kraju. 

Żeby uniknąć stresów i ewentualnych problemów związanych z prowadzeniem samochodu w zupełnie obcym kraju, można wypożyczyć auto wraz z kierowcą. Jednak wówczas cena całej usługi drastycznie wzrasta. Warto zainwestować, gdy istnieje możliwość podzielenia kosztów na kilku uczestników twojej wyprawy. Do dyspozycji będziesz miał wiele rodzajów aut, jednak najlepszym wyborem są duże SUV-y z napędem na wszystkie koła.

Alternatywne propozycje

Mimo że nie jest to bardzo popularne, to zawsze możesz spróbować swoich sił w podróżowaniu po Wenezueli na dwóch kołach. Niestety wypożyczalnie rowerów są niezwykle rzadko spotykane, a teren całego kraju nie sprzyja miłośnikom pedałowania. Równie rzadko używanym rozwiązaniem w Wenezueli jest liczenie na złapanie tak zwanego "stopa". Lokalni kierowcy nie są zbyt chętni do zabierania dodatkowych pasażerów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Najlepsze kierunki azjatyckie dla par na wiosnę

    Pogoda za oknem sprawia, że chętniej wracamy do marzeń o podróży do dalekiej i egzotycznej Azji, gdzie w wielu miejscach właśnie teraz świeci słońce, a woda ma przyjemnie wysoką temperaturę. Azja... więcej