Słowacja. Góry, zamki i… krajobraz po horyzont!

Reklama

Jeszcze zanim szczyty pokryje śnieg, warto z polskich Tatr zajrzeć do sąsiadów. Słowackie Tatry kryją w sobie prawdziwe skarby: zabytkowe zamki, piękne szlaki, wyciągi, tarasy widokowe i urokliwe miasteczka, które zawsze ugoszczą lokalnymi smakołykami wędrowców. Najpopularniejsze miejscowości turystyczne, jak Szczyrbskie Pleso, Tatrzańska Łomnica oraz Stary Smokowiec są na wyciągnięcie ręki.

Na Łomnicę, drugi co do wielkości szczyt w Tatrach, wjedziemy kolejką linową. Stary Smokowiec zaś to jedna z najstarszych miejscowości turystycznych w regionie. Ale jednym z najpiękniejszych słowackich skarbów jest zamek Spiski.

Zbudowany na wapiennej skale góruje nad całą kotliną, a jego mury wznoszą się majestatycznie na 200 metrów nad otaczający teren. Bogatą historią może pochwalić się Lewocza. Do dziś w całości zachowało się piękne stare miasto otoczone murami obronnymi. To tutaj w 1494 roku spotkali się władcy Polski, Litwy, Czech i Węgier. I tędy wiódł ważny szlak handlowy do naszego kraju.

Niezbędnik dla turystów

Bilet na autobus z Zakopanego do Tatrzańskiej Łomnicy lub Starego Smokowca – około 20 zł.

Jednodniowa wycieczka z biurem turystycznym z Zakopanego na Łomnicę oraz do Starego Smokowca – ok. 58 zł (bilety na kolejki górskie dodatkowo płatne).

Wjazd/zjazd kolejką z Tatrzańskiej Łomnicy do stacji pośredniej Skalnaté Pleso – 14 euro czyli ok. 59 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Posiadająca diamenty, złoto i ropę Angola nie zabiega o reklamę. Aż dziw, że nie ma w tym kraju turystów. A przecież miejsc wartych zobaczenia w tym zakątku Afryki nie brakuje. więcej