​Singapur - informacje praktyczne

Wybierasz się do tego niezwykłego miasta-państwa i nie wiesz, jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu? Szukasz informacji dotyczących potrzebnych dokumentów, lotów do Singapuru lub ubezpieczenia zdrowotnego? Zapoznaj się z kilkoma pomocnymi wskazówkami!

Lotnisko w Singapurze

Z racji, że Singapur ulokowany jest na wyspie, najłatwiej dostać się do niego samolotem. W mieście-państwie znajduje się międzynarodowe lotnisko Changi, stanowiące jeden z najważniejszych portów lotniczych na świecie. 

Niestety, żaden z przewoźników nie oferuje bezpośrednich połączeń z Polski, dlatego czeka nas przesiadka w Hanoi lub w jednej z europejskich stolic (Amsterdamu, Londynie czy Helsinkach). Loty nie należą do najtańszych (ok. 2500 zł w obie strony), dlatego warto skorzystać z oferowanych w internecie promocji i zniżek. Można upolować naprawdę tanie bilety, jeśli poszuka się ich odpowiednio wcześnie. Między lotniskiem a centrum kursują taksówki i metro.

Reklama

Inne sposoby podróżowania

Jeżeli szukasz innego niż samolot sposobu na podróż do Singapuru to warto pamiętać, że posiada on połączenie kolejowe z Kuala Lumpur w Malezji. Można także skorzystać z kursujących podobną drogą autobusów lub wybrać się w trasę samochodem. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wiele ulic i autostrad w mieście jest płatnych. 

Ostatnio sporą popularność zyskują również promy wycieczkowe kursujące między Malezją a Singapurem oraz rejsy z... Europy. Trwają one koło 2-3 tygodni i są sporą atrakcją turystyczną.

Zdrowie i ubezpieczenia

W Singapurze nie występuje żadne zagrożenie epidemiologiczne, dlatego nie należy obawiać się o zdrowie. Woda w kranach jest czysta i zdatna do picia. Mimo idealnych warunków panujących w mieście, warto przed wyjazdem zakupić odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. 

Pozwoli nam ono oszczędzić na świetnej opiece medycznej, która ceną dorównuje swojej jakości. Koniecznie zaopatrz się również w kremy z wysokim filtrem - równikowy klimat sprzyja poparzeniom i udarom słonecznym.

Singapur - niezbędne dokumenty

Jakie dokumenty są potrzebne, by móc wyjechać do Singapuru? Tak naprawdę wystarczy nam tylko aktualny paszport. Obywatele Polski wybierający się do tego miasta-państwa na krócej niż 90 dni nie muszą wyrabiać wizy ani uzyskiwać żadnych innych papierów. 

Warto jednak pamiętać, że w Singapurze obowiązują dość restrykcyjne przepisy celne. Nie wolno wwozić papierosów ani gum do żucia; należy również uważać z ilością przewożonego alkoholu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również