Seszele - informacje praktyczne

Wybierasz się na ten rajski archipelag i nie masz pojęcia, jak najlepiej przygotować się do wyjazdu? Poznaj parę wskazówek, dzięki którym wypoczynek na Seszelach stanie się prawdziwymi wakacjami marzeń!


Podróż na Seszele - jak i kiedy?

            Kraj położony jest na archipelagu Oceanu Indyjskiego, dlatego najłatwiej dostać się do niego korzystając z usług linii lotniczych. Na Mahé, największej z wysp, znajduje się międzynarodowe lotnisko, na którym lądują samoloty linii Qatar Airways, Emirates czy Air France. Jeżeli startujesz z Polski, nieunikniona jest podwójna przesiadka, a koszt biletów sięgnie 3,5 tysiąca złotych w obie strony. Wysoką cenę i długi czas podróży rekompensuje jednak cel naszej wyprawy: Seszele zachwycają niesamowicie pięknymi krajobrazami, piaszczystymi plażami i idealnym klimatem. Należy pamiętać, że ze względu na pogodę, najlepszą porą na wypoczynek na archipelagu są okresy marzec-czerwiec i wrzesień-listopad.

Reklama


Zdrowie i szczepienia

            Wybierając się na Seszele, trzeba zadbać przede wszystkim o zdrowie. Zaleca się szczepienie na żółtą febrę, WZW typu A i B oraz tężcowi. Warto przed wyjazdem udać się do lekarza, który poinformuje, czy zachodzi konieczność wykonania konkretnych zabiegów. Dobrym pomysłem jest również zakup odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego, które ochroni nas w wypadku jakiejś choroby lub nieszczęśliwej przygody. Korzystając z publicznej opieki zdrowotnej mamy wówczas możliwość odzyskania kosztów leczenia. Na Seszelach jest ona dość droga, gdyż jedyny szpital znajduje się na największej wyspie, Mahé.

 

Niezbędne dokumenty

            Jeżeli nasza podróż na archipelag ma charakter turystyczny i nie będzie trwała dłużej niż 90 dni, nie potrzebujemy wizy. Konieczny jest za to ważny co najmniej 6 miesięcy paszport. Nie można również zapomnieć o zabraniu ze sobą książeczki szczepień i biletu powrotnego, świadczącego o planowanym czasie naszego pobytu na wyspach.


Kilka innych wskazówek

Podczas korzystania z samochodu lub roweru należy pamiętać, że na Seszelach obowiązuje ruch lewostronny. Wszędzie da się jednak dojechać autobusem lub dotrzeć łodzią, więc wynajem innych środków transportu może okazać się niepotrzebny. Obowiązującą w kraju walutą jest rupia (SCR), lecz w większości miejsc z łatwością zapłacimy w euro. Na lokalne pieniądze warto wymieniać tylko niewielkie kwoty, gdyż ich zamiana z powrotem jest niemożliwa. Rupie przydadzą się szczególnie w niewielkich kawiarniach i na bazarach, gdzie zaopatrzymy się w pamiątki: likier kokosowy Coco d'Amour lub niezwykłe obrazy seszelskich artystów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Gwarny i tłumny Bangkok zdaje się nigdy nie zasypiać. Pełen zabytków, biurowców i starych ruin, kusi egzotyką i obietnicą dobrej zabawy. To miasto albo się kocha, albo nienawidzi. więcej