Santiago de Chile - atrakcje chilijskiej stolicy

Najdłuższy kraj świata to nie tylko kamienne głowy na Wyspie Wielkanocnej, piaszczyste plaże i ośnieżone górskie szczyty - warto zajrzeć również do jego wyjątkowych metropolii. Odkryj intrygującą atmosferę chilijskiej stolicy i daj się zauroczyć jej niepowtarzalnemu klimatowi! W Santiago de Chile czekają na ciebie zabytki, pasjonujące wystawy i fantastyczna kuchnia, której nie spróbujesz w żadnym innym miejscu.

Zdjęcie

Santiago de Chile /123/RF PICSEL
Santiago de Chile
/123/RF PICSEL

Spacer ulicami Santiago de Chile

Żaden turysta odwiedzający Chile nie może pominąć jego unikatowej stolicy. Położona w centralnej części kraju metropolia przyciąga podróżników nie tylko wyśmienitą kuchnią i przesympatycznym klimatem, ale również niezwykle rozwiniętym życiem kulturalnym i burzliwą przeszłością.

Prześliczna starówka, której sercem jest Plaza de Armas, słynie z urokliwych wąskich uliczek obfitujących w różnorodne zabytki. To właśnie na tym placu rozpoczniemy zwiedzanie Santiago, zaglądając najpierw do gmachu kolonialnej katedry, a następnie Narodowego Muzeum Historycznego. Warto udać się również na Plaza de la Constitution, na którym znajduje się wejście do dawnego pałacu prezydenckiego - jest naprawdę imponujący!

Reklama

Wałęsając się po mieście, nie omińmy jego prześlicznych terenów zielonych. Piękna pogoda zachęca do odwiedzenia Parku Metropolitano, położonego na okolicznych wzgórzach, zlokalizowanego w dzielnicy festiwali Biscentenario lub wyjazdu kolejką na Cerro san Cristobal, z którego roztacza się przepiękny widok na całe Santiago.

Obiekty sakralne i kulturalne

Wszystkich miłośników historii Santiago de Chile powinno pozytywnie zaskoczyć - znajdziemy tutaj niezliczoną ilość dawnych perełek architektonicznych. Jeżeli chodzi o te chrześcijańskie, to oprócz znajdującej się w centrum starówki katedry, zwróćmy uwagę również na kościół św. Franciszka. To jeden z najstarszych obiektów sakralnych w całej stolicy! Innymi interesującymi gmachami są również Templo de Santo Domingo pochodzący z XIX wieku oraz Meczet As-Salam. 

Z wystaw czekają tutaj na nas imponujące Muzeum Historyczne i zlokalizowane w postkolonialnym budynku Muzeum Sztuk Pięknych. Znajdziemy tam nie tylko lokalne arcydzieła, ale również wiele przykładów XX-wiecznego malarstwa i rzeźby. Mając wolną chwilę zajrzyjmy także do Municipal de Santiago. 

Ten górujący nad miastem teatr wystawia rocznie setki przedstawień - również kabaretowych, operowych i baletowych. Na koniec zostawiliśmy gigantyczne Muzeum Sztuki Prekolumbijskiej, w którym dowiemy się wszystkiego o codziennym życiu Indian, ich tradycjach i historii - zdecydowanie godne odwiedzenia!

Co jeszcze warto zobaczyć w mieście i jego okolicach?

Planując wizytę w Santiago latem, mamy sporą okazję, by trafić na jeden z lokalnych koncertów lub festiwali. Niektóre z imprez trwają nawet miesiąc, dlatego warto przed podróżą zorientować się o aktualnych kulturowych wydarzeniach. Z chilijskiej stolicy nie możemy oczywiście wrócić bez pamiątek, dlatego po rękodzieło wybierzmy się do Cerro Santa Lucia lub któryś z miejscowych bazarów. 

Zainteresowanych literaturą odsyłamy natomiast do domów poety Pabla Nerudy, a miłośników historii do Villi Grimaldi, gdzie w czasach dyktatury torturowano więźniów politycznych. Na zakończenie parę słów o aktywnym wypoczynku - w okolicach Santiago bez problemu natrafmy na świetnie wyposażone ośrodki sportów zimowych (m.in. Portillo, La Parva i El Kolorado). Zimą panują tam idealne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również

  • Posiadająca diamenty, złoto i ropę Angola nie zabiega o reklamę. Aż dziw, że nie ma w tym kraju turystów. A przecież miejsc wartych zobaczenia w tym zakątku Afryki nie brakuje. więcej