Paryż – klejnot w koronie Europy

To miejsce niezwykłe i niezapomniane, od wieków oczarowuje swoim pięknem i bogatą historią.

Zdjęcie

Paryż jest piękny o każdej porze roku /123/RF PICSEL
Paryż jest piękny o każdej porze roku
/123/RF PICSEL


Paryż to dla wielu stolica Europy. Poznanie jego wszystkich atrakcji i tajemnic wymagałoby lat, jeśli nie całego życia. Na szczęście na zobaczenie najważniejszych miejsc wystarczy kilka dni intensywnego zwiedzania.

Każdy dzień w Paryżu to niezwykłe miejsca i historia

Wycieczkę po Paryżu zaczynamy obowiązkowo od jego serca, czyli katedry Notre-Dame. Prawdziwej perły gotyckiej architektury z doskonałymi witrażami, portalami i ołtarzami. Niedaleko znajduje się też najstarsza świątynia w mieście – romański kościół Saint-Germain-des-Prés.

Reklama

Nie można również pominąć malowniczego wzgórza Montmartre z monumentalną bazyliką Sacré-Coeur na jego szczycie. Do stałych punktów zwiedzania Paryża należy rejs statkiem po Sekwanie najlepiej po zachodzie słońca. Ze statku możemy podziwiać m.in.: Pont Neuf – najstarszy most Paryża, katedrę Notre-Dame, budynek Conciergerie i Grand Palais. Budynki nad rzeką są pięknie oświetlone.

Nie można oczywiście zapomnieć o symbolach Paryża – Łuku Triumfalnym i wieży Eiffela. Wycieczka na szczyt wieży to niezapomniane przeżycie oraz okazja do zobaczenia miasta z lotu ptaka.

Od Łuku Triumfalnego ciągną się legendarne Pola Elizejskie – reprezentacyjna aleja prowadząca w stronę Luwru, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych i największych muzeów na świecie.

Paryż oferuje także atrakcje dla całej rodziny. Znajduje się tu ogromny Disneyland oraz, o bardziej lokalnym charakterze, park Asterixa. Parki rozrywki położone są na obrzeżach miasta, ale warto pamiętać, że każdy z nich zapewnia przynajmniej jeden, pełen dzień atrakcji.

Warto wiedzieć

Planując wyjazd do Paryża, warto zainteresować się zakupem biletu lotniczego. Bardzo często organizowane są promocje. Jeśli chodzi o noclegi, w Paryżu jest wielkie spektrum możliwości znalezienia kwater. Ceny w hostelach zaczynają się od 60 zł za dobę.

Jadąc do Paryża większą grupą, warto rozważyć możliwość wynajęcia na kilka dni mieszkania lub apartamentu. Jest to często bardziej opłacalne niż wynajem hotelu. Dodatkowo wynajęte mieszkanie może być zdecydowanie bliżej centrum niż hotel.

Miłośnicy wina powinni wybrać się do Paryża na Fête des Vendanges – święto wina i zbiorów na Montmartre. Od 1934 w drugi weekend października producenci wina, serów, wędlin i innych smakołyków przyjeżdżają do Paryża promować swoje produkty.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Życie na gorąco
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Każda pora roku jest dobra, by wybrać się na Maderę, portugalską wyspę wulkaniczną na Atlantyku. Zwłaszcza zima – u nas mróz, a tam temperatura nie spada poniżej 20ºC. Wszechobecna zieleń i... więcej