​Paryskie muzea obniżają ceny

To dobra wiadomość dla tych, którzy planują wycieczkę do Paryża, oraz świetny pretekst, jeżeli nie mogliście się do tej pory zdecydować. Muzea w stolicy Francji, najpopularniejsze, ale też jedne z najdroższych na świecie, zdecydowały się wprowadzić nowe, znacznie tańsze bilety.

Zdjęcie

Od sierpnia niższe ceny biletów do Luwru /123/RF PICSEL
Od sierpnia niższe ceny biletów do Luwru
/123/RF PICSEL

Luwr to niekwestionowany numer jeden wśród muzeów na całym świecie. Przoduje z jednej strony pod względem zebranej kolekcji, która zachwyca najbardziej znanymi dziełami sztuki wszystkich epok, a z drugiej - ilości odwiedzających. W ubiegłym roku progi galerii przestąpiło aż przeszło 9 milionów odwiedzających!

Taka liczba podróżników i miłośników sztuki może być zadziwiająca, jeżeli weźmie się pod uwagę ceny biletów obowiązujące w Luwrze. Do niedawna wejściówki były sprzedawane osobno i nie istniał żaden wspólny karnet, obejmujący wystawy stałe i czasowe. W związku za wstęp na ekspozycję trzeba było zapłacić od kilkunastu do nawet 53 euro! Jest to niebagatelna kwota, szczególnie jeżeli pamięta się o tym, że Paryż oferuje jeszcze znacznie więcej atrakcji, które szkoda byłoby przegapić.

Reklama

Od tej pory bilety łączone będą znacznie tańsze. Dzięki temu część podróżników nie będzie musiała już więcej podejmować decyzji o tym, którą z wystaw prezentowanych w Luwrze odwiedzić, a którą odłożyć na inną okazję. Z jednej strony, wiadomo, że stała ekspozycja prezentuje absolutne arcydzieła, a z drugiej - prawdopodobieństwo, że będzie się miało jeszcze okazje zobaczyć daną wystawę czasową, jest niewielkie.

Nowy cennik zacznie obowiązywać od sierpnia 2015. Za bilet na ekspozycję stałą trzeba będzie zapłacić 12 euro, na czasową 13 euro, a za łączony jedynie 16 euro. Jest to więc prawie o połowę taniej. Na podobne kroki zdecydowały się także inne muzea, m.in. Orsay i Pompidou.

Warto pamiętać także o kartach zniżkowych, które teraz może zaoferować podróżnikom niemal każde europejskie miasto. Zazwyczaj można wybierać wśród karnetów zniżkowych oferujących bezpłatne wizyty w różnych atrakcjach turystycznych, przede wszystkim muzeach i galeriach sztuki, lub łączących nieodpłatne wizyty z darmowymi przejazdami komunikacją miejską. 

W przypadku, jeżeli planujecie krótki wypad do Paryża, warto zastanowić się nad kartą Paris Museum Pass. Dzięki niej będziecie mogli bezpłatnie wejść do wielu miejskich placówek, w tym m.in. Luwru. Karnet dwudniowy kosztuje 42 euro, czterodniowy 56 euro, a sześciodniowy 69 euro. Długość ważności jest więc idealnie dobrana do krótkich wycieczek do stolicy Francji. 

Jeżeli chcielibyście zwiedzić Paryż i się nie zrujnować, najlepsze oferty lotów i  sprawdzonych hoteli znajdźcie z City Break Paryż.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

FRU.PL
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jak przygotować się do podróży

    O ile samo podróżowanie zazwyczaj pozwala skutecznie odpocząć, o tyle przygotowanie do niego już niekoniecznie. Pakowanie, kompletowanie dokumentów oraz próba przewidzenia wszelkich możliwych... więcej