Parki rozrywki w Wielkiej Brytanii - nie tylko dla dzieci

Jeżeli lecisz do Wielkiej Brytanii i zabierasz ze sobą dziecko lub nastolatka, zastanawiasz się, jak sprawić, by ten wyjazd był dla wszystkich udany. Nie każdy i nie w każdym wieku będzie chciał oglądać National Gallery albo patrzyć się na smętnie odmierzającego czas Big Bena. Odrobina adrenaliny przyda się każdemu! W pobliżu Londynu i w innych miejscach w Wielkiej Brytanii znajduje się wiele parków rozrywki, gdzie można spędzić niezapomniany, aktywny dzień. Prezentujemy najlepsze z nich.

Zdjęcie

Alton Towers jest największym parkiem rozrywki w Wielkiej Brytanii /123/RF PICSEL
Alton Towers jest największym parkiem rozrywki w Wielkiej Brytanii
/123/RF PICSEL

Okolice Londynu - Thorpe Park Resort

Thorpe Park może i nie jest największym i najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki na świecie, ale z pewnością jednym z najciekawszych. Choć powstał w końcu lat 70. nie trzeba się bać - ciągle jest unowocześniany. 

Dzięki temu znajdziemy tu 7 rollercoasterów naprawdę zapewniających ekstremalne doznania. Na Colossusie obrócimy się 10 raz w rekordowo krótkim czasie. Równie zakręcony i emocjonujący wydaje się Nemesis Inferno. Polecamy też krótką przejażdżkę jedną z najszybszych kolejek w Europie - 128 km/godz. po torze przypominającym legendarną Nessi. Motywem przewodnim parku jest film Piła, więc przede wszystkim dla miłośników mocnych wrażeń.

Reklama

Park znajduje się blisko stolicy, więc nie ma problemu z dojazdem. Ceny biletów różnią się w zależności od sposobu zakupu. Kupując przez Internet można zaoszczędzić nawet połowę jego wartości. Bilet na jeden dzień kosztuje w kasie 50 funtów a na stronie internetowej 26. Za dwudniowy wstęp opłacany przez Internet płaci się 32 funty.

Okolice Londynu - Chessington World of Adventures

Do Chessington World of Adventures można bez obaw zabrać dzieci. Ucieszą się nie tylko z atrakcji takich jak karuzele, lecz także ze spaceru do zoo, w którym mieszka około tysiąca różnych zwierząt. Park podzielono na 9 krain tematycznych, a wśród nich znajduje się m.in. Sea Life Center. Codziennie odbywają się różne pokazy przyciągające uwagę zwiedzających, także tych najmłodszych.

Park znajduje się 20 km od Londynu, więc łatwo można zorganizować sobie dojazd. Dzieci o wzroście poniżej 90 cm wchodzą na teren parku za darmo. Osoby w parach lub w grupach wchodzą za 34 funty lub w opcji premium za 40 funtów. Dzieci do lat 11 mogą liczyć na zniżki.

Okolice Londynu - Legoland Windsor

Legoland pozwala na chwilę zamienić się z powrotem w dziecko i oddać się zabawie wśród miniatur najsłynniejszych budynków świata, w wioskach Indian i na statkach piratów. Ponadto można skorzystać z karuzel, na dzieci czeka szkoła jazdy i wiele różnych warsztatów związanych z ulubionymi kolckami.

Park funkcjonuje od marca do końca listopada. Także w jego przypadku warto kupować bilety przez internet, oszczędzając nawet ponad 10 funtów na każdym. Dorosły przez internet płaci 35 funtów, dziecko i seniorzy 3 funtów. Legoland dzieli od lotniska Heathrow jedynie 12 km, co czyni go jednym z najczęściej odwiedzanych parków przez polskich turystów. Przewoźnicy oferują Tanie loty do Londynu przez cały rok.

Blackpool - Pleasure Beach Resort

Mimo że Pleasure Beach Resort nie jest największym parkiem rozrywki, to wśród Brytyjczyków cieszy się największą popularnością. Każdy chce przejechać się największym rollercoasterem w kraju (65 m!). Ta atrakcja nazywa się Pepsi Max Big One. Generalnie w tym parku atrakcje są dość oryginalne - kolejka biegnie nad lustrem wody, rollercoastery wybudowano na drewnianym torze, jeden powstał już w 1923 r.

Ceny biletów zależą od wybranej opcji. Najbardziej opłacalne jest wykupienie otwartego biletu na cały dzień za 22-27 funtów. Park działa między kwietniem a listopadem. Zimą otwiera się na niektóre weekendy.

Staffordshire - Alton Towers

Alton Towers jest największym parkiem rozrywki w kraju. Słynie z ekstremalnych atrakcji: Nemesis, Oblivion i AIR. Pierwsze z nich to rollercoaster, na którym jedzie się okręcając wokół osi tak, że część drogi jest się do góry nogami - przy prędkości do 80 km/godz; drugie to także rollercoaster, ale tym razem zjeżdżający pod kątem 88°; pod nazwą AIR kryje się podniebna przejażdżka do góry nogami. Park dzieli się na dwie części tematyczną i wodną.

Godziny otwarcia zależą od pory roku i różnią się w poszczególnych częściach parku. Zimą zwykle otwarty jest aquapark, pozostałe atrakcje w zależności od dnia - zwykle krócej lub wcale. Mimo to można się tam wybrać z powodu większego luzu i wielu atrakcji w wodnej części. 

Cena regularna biletu dla dziecka powyżej 4 roku życia wynosi około 43 funtów, a przez stronę internetową to 32,40, dla dorosłego 49,20 i 36,90. Bilety dla opiekunów najmłodszych dzieci są odrobinę tańsze 32 i 43 funtów.

Szkocja – M&D Theme Park

M&D Theme Park leży w przepięknej, szkockiej okolicy, niedaleko Motherwell i Glasgow. Spośród sześciu rollercasterów Tsunami i Tornado uważa się za najbardziej ekstremalne. Bungee też nie jest dla nerwowych - dosłownie katapultuje się dwójkę chętnych 50 m w górę na sprężystych linach. W tym czasie kula wielokrotnie się obraca.

Park pełni też rolę edukacyjną - można zobaczyć tu namiastkę puszczy amazońskiej i stworzenia, które ją zamieszkują, np. tarantulę, kameleona i węża boa.

Do M&D Theme Park nie wejdziemy między listopadem a lutym, chyba że na organizowane wydarzenia świąteczne i zimowe. W sezonie letnim pozostaje otwarty 7 dni w tygodniu. Bilety dla jednej osoby to 75 funtów na miejscu i 55 online, a w przypadku rodzin od 159 i 105 funtów. Im więcej członków tym taniej wychodzi - przy sześciu osobach to tylko 279 i 175 funtów.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

FRU.PL

Zobacz również

  • Posiadająca diamenty, złoto i ropę Angola nie zabiega o reklamę. Aż dziw, że nie ma w tym kraju turystów. A przecież miejsc wartych zobaczenia w tym zakątku Afryki nie brakuje. więcej