​Odpoczynek w podróży? Najlepsze lotnisko w Helsinkach

Czasami zdarza się, że podczas długich lotów przesiadkowych konieczne okazuje się spędzenie kilku godzin na lotnisku. Jeżeli coś takiego przydarzy się w Helsinkach, to żaden problem. Tutejszy port lotniczy jako pierwszy w Europie właśnie wyposażony został w nowoczesne kapsuły do spania.

Lotnisko w Helsinkach od dawna chwalone było za udogodnienia i atrakcje, które zapewniało pasażerom. Jednak, zamiast osiąść na laurach, władze portu wciąż starają się poprawiać komfort podróży. Kilka dni temu udostępnione tu zostały specjalne kapsuły do spania GoSleep. Do tej pory działały one jedynie na lotniskach w Dubaju i Abu Dhabi, jednak ich popularność pozwala przewidywać, że będą pojawiały się coraz częściej także w Europie.

Zamknięta kapsuła z zewnątrz prezentuje się w dość intrygujący sposób. Wewnątrz natomiast znajduje się wszystko, czego można potrzebować do chwili odpoczynku podczas podróży. Oprócz wygodnych leżanek podróżni znajdą tutaj także gniazda elektryczne do ładowania urządzeń takich jak m.in. laptopy i smartfony. Ponieważ ścianki kabiny i ruchoma osłonka są całkowicie dźwiękoszczelne, umożliwiają każdemu "wyłączenie się" na chwilę. W środku można złapać krótką drzemkę lub po prostu odciąć się i złapać oddech, z dala od gwaru charakterystycznego dla poczekalni portów lotniczych.

Reklama

Chociaż to dopiero początek funkcjonowania GoSleep na helsińskich lotnisku, zamontowano już blisko 20 kapsuł. Pomimo tego, że w Europie to absolutna nowość, cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród podróżnych. Dla części z nich to pewnie jedynie ciekawostka, ale ich popularność wróży, że urządzenia zadomowią się na stałe. Póki co można korzystać z nich bezpłatnie, a docelowa opłata ma wynosić 9 € za godzinę.

Komfort staje się coraz ważniejszy dla podróżników, i to nie tylko w samych środkach transportu. Świadczą o tym m.in. rankingi i przewodniki po lotniskach przyjaznych pasażerom i umożliwiających im np. odbycie krótkiej drzemki - w warunkach lepszych niż na rozłożonym na podłodze kocu. Helsinki nieodmiennie zajmują jedne z najwyższych lokat w takich zestawieniach. I nic w tym dziwnego - port już od wielu lat oferuje podróżnym komfortowe fotele i leżanki, zaciszne kąty, w których mogą wypocząć, a także interaktywne galerie, gdzie można się nieco rozerwać.

Biletów do Helsinek w okazyjnych cenach możecie poszukiwać z Tanimi lotami.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

FRU.PL
Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Najlepsze kierunki azjatyckie dla par na wiosnę

    Pogoda za oknem sprawia, że chętniej wracamy do marzeń o podróży do dalekiej i egzotycznej Azji, gdzie w wielu miejscach właśnie teraz świeci słońce, a woda ma przyjemnie wysoką temperaturę. Azja... więcej