Niesamowite miejsca w Malezji

Jeżeli nudzą cię oklepane cele wakacyjnych wycieczek, zdecyduj się na niezapomnianą podróż do... Malezji. Tropikalna atmosfera, przepiękna pogoda, lazurowe wody oceanu - świetne warunki przyrodnicze sprzyjają zarówno relaksowaniu się na plaży, jak i aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury. Poznaj burzliwą historię regionu i daj się zachwycić jego wyjątkowemu klimatowi!

Zdjęcie

Cameron Highlands w Malezji /123/RF PICSEL
Cameron Highlands w Malezji
/123/RF PICSEL

Egzotyczna przyroda parków narodowych

W Malezji koniecznie należy zobaczyć Cameron Highlands, czyli jedyne w swoim rodzaju tereny znane z licznych plantacji herbaty. Idealna okazja do długiej pieszej wycieczki, podczas której można podziwiać nie tylko ciągnące się aż po horyzont uprawy roślin, ale również farmę motyli i wybrać się na przejażdżkę jeepem. 

Drugim intrygującym miejscem jest rezerwat Mulu. Ze swoją malowniczą przyrodą świetnie nadaje się do trekkingu, wspinaczki górskiej i odkrywania tajemnic dżungli. Jeżeli jesteś miłośnikiem lasów, koniecznie wybierz się również do parku narodowego Niah. Ponad 3 tysiące hektarów gęstej puszczy i niezliczone kompleksy jaskiń czynią jego obszar szczególnie interesującym dla amatorów ekstremalnych przygód. 

Reklama

Gdzie natomiast dostaniemy szansę poznania bogatej malezyjskiej fauny? Oczywiście w Taman Alam National Park! Przedzierając się przez lasy namorzynowe, będziemy także mieli okazję obejrzeć bagna i spędzić noc w... wieżyczce obserwacyjnej. A na koniec: spływ rzeką w Sukau, wśród obserwujących łodzie małp. Niezapomniane przeżycia gwarantowane!

Melaka - miasto wielu kultur

Mimo że najchętniej odwiedzaną malezyjską metropolią jest Kuala Lumpur, to inne centra również warto zobaczyć - szczególnie, że nie należą do tak głośnych i uciążliwych, jak stolica kraju. Naszą propozycję stanowi Melaka, średniej wielkości miasto o bardzo burzliwej, lecz równocześnie intrygującej przeszłości. Wpływ na jej obecny wygląd mieli zarówno Chińczycy, jak i Portugalczycy, Holendrzy, Anglicy i Hindusi, co widać w niezwykłej różnorodności architektonicznej i kulturowej tego niezwykłego ośrodka. 

Zwiedzanie warto zacząć od starówki - znajdziemy tam historyczny ratusz, kilka katolickich kościołów, parę meczetów i wschodnich świątyń oraz jedno z najpiękniejszych Chinatown. Na pewno powinniśmy także zwrócić uwagę na holenderskie zabudowania i liczne kolonialne gmachy, a w wolnej chwili odwiedzić jedno z miejscowych muzeów. 

Do wyboru mamy również wizytę w ZOO, zabawę w parku tematycznym Mini Malezja lub zwiedzanie pałacu sułtana. A na wieczór - spacer malowniczą promenadą nad przepływającą przez centrum rzeką.

Wypoczynek na malezyjskich plażach

Jeśli jesteś amatorem leniuchowania na słońcu lub, wręcz przeciwnie, uprawiania sportów wodnych, to trafiłeś idealnie. Najlepszą infrastrukturą turystyczną i najładniejszymi plażami mogą pochwalić się wyspy Perhentian Kecil i Perhentian Besar, na których na pewno w pełni się zrelaksujesz, a także wybawisz w jednym z lokalnych klubów. 

Dla tych, ceniących sobie dodatkowo ciszę i spokój, lepszą propozycją będzie natomiast wulkaniczna Tioman Island, znana z pustych piaszczystych plaż i wymarzonych na surferów fal. 

Świetne warunki do nurkowania znajdziemy w Lankayan, będącej maleńką wysepką, raczej rzadko odwiedzaną przez turystów, a na Pangkor, wśród tropikalnych lasów, odpoczniemy od wielkomiejskiego stresu i zgiełku. Malezja będzie idealnym kierunkiem podróży dla każdego, niezależnie od zainteresowań czy preferencji - przekonaj się sam!Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Posiadająca diamenty, złoto i ropę Angola nie zabiega o reklamę. Aż dziw, że nie ma w tym kraju turystów. A przecież miejsc wartych zobaczenia w tym zakątku Afryki nie brakuje. więcej