​Największe atrakcje Indii

Jeżeli pragniesz odwiedzić naprawdę wyjątkowe miejsca, poznać absolutnie niepowtarzalną i barwną kulturę, a jednocześnie zobaczyć setki architektonicznych zabytków, to mamy dla ciebie idealną propozycję. Koniecznie wybierz się do Indii - to właśnie dostaniesz szansę zetknięcia się z egzotyką i różnorodnością, jakiej nie znajdziesz nigdzie indziej. Sprawdź, jakie trzy bliskowschodnie atrakcje uznaliśmy za najbardziej warte odwiedzenia.

Zdjęcie

Brama Indii /123/RF PICSEL
Brama Indii
/123/RF PICSEL

New Delhi - klimatyczna stolica

Odkrywanie magicznej indyjskiej atmosfery należy koniecznie zacząć od wizyty w jej egzotycznej stolicy. To właśnie tutaj na własne oczy zobaczymy, jakie naprawdę są Indie i zamieszkujący państwo ludzie. 

Serce i dusza kraju to prześliczne New Delhi, łączące w sobie tradycyjne obyczaje i nowoczesność zachodniej metropolii. Na jakich atrakcjach skupimy się poznając miasto zależy tylko od nas, ale przygotowaliśmy kilka propozycji, które na pewno okażą się ciekawe nie tylko dla miłośników historii. 

Reklama

Pierwszą z nich jest spacer przez Bramę Indii, czyli monumentalną budowlę wybudowaną na wzór paryskiego Łuku Triumfalnego. 42-metrowy obiekt nocą zostaje podświetlony na różne kolory, dzięki czemu prezentuje się naprawdę wyjątkowo. 

Koniecznie zajrzyjmy również do kompleksu Kutb, czyli wielkiego zespołu zabytków sakralnych pochodzących z czasów średniowiecza, oraz do grobowca Humajuna, króla z dynastii Wielkich Mogołów. Na koniec zostawiliśmy wizytę w XVII-wiecznym Czerwonym Forcie, przez lata pełniącym funkcje obronne, oraz spacer prześlicznym bulwarem Rajpath.

Dzika przyroda w Darjeeling

Jeżeli jesteś miłośnikiem gór i dzikiej przyrody, to w Indiach absolutnie nie możesz ominąć podnóża Himalajów. Widoki są zapierające dech w piersiach, a prześliczna pogoda i przyjemny chłód sprzyja zarówno długim pieszym wędrówkom, jak i wspinaczce. Niezwykłe miasto Darjeeling, znane z przepysznej herbaty o tej samej nazwie, położone jest na wysokości 2140 m n.p.m. w stanie Bengal Zachodni. 

To znane uzdrowisko, baza wypadowa dla zdobywców szczytów i przeuroczy ośrodek turystyczny, który, mimo że niezbyt znany, jest naprawdę godny uwagi. Znajdziemy tutaj interesujący ogród botaniczny z muzeum owadów oraz wpisaną na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO himalajską kolej wąskotorową. Idealne miejsce na ucieczkę od upałów wybrzeża!

Tadż Mahal, czyli tajemnicza Agra

A na koniec bardzo popularna i tłumnie odwiedzana przez turystów z całego świata Agra. Co ciekawe, oprócz trzech najważniejszych słynnych zabytków, nie ma tu zbyt wiele do zobaczenia - wydawać by się mogło, że okolica jest nieco przereklamowana. Jak jednak można odwiedzić Indie i chociaż nie spojrzeć na Tadż Mahal? To raczej kiepski pomysł, dlatego mimo wszystko zdecydowaliśmy się umieścić Agrę na naszej liście.

Przyjedźmy tu raczej tuż przed lub tuż po sezonie, by nie utknąć w uciążliwych korkach i móc spokojnie przespacerować się uliczkami centrum - oczywiście w kierunku chyba najbardziej znanego grobowca świata. Wzniesiony w XVII wieku monumentalny Tadż Mahal został poświęcony ukochanej żonie cesarza, która po trwającym 19 lat związku umarła w połogu. 

Imponujące mauzoleum przyciąga turystów przede wszystkim swoim niepowtarzalnym stylem, wielkością i znajdującymi się wewnątrz intrygującymi sarkofagami. W Agrze zobaczmy jeszcze Czerwony Fort, pełniący funkcje rezydencji głowy państwa i obronne, oraz Itmad-Ud-Daulah, czyli marmurowy grobowiec perskiego mirzy.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Posiadająca diamenty, złoto i ropę Angola nie zabiega o reklamę. Aż dziw, że nie ma w tym kraju turystów. A przecież miejsc wartych zobaczenia w tym zakątku Afryki nie brakuje. więcej