​Najsłynniejsze zamki Wielkiej Brytanii

Wiekowe twierdze wpisane są w krajobraz Wielkiej Brytanii. Malowniczo usytuowane, owiane historią i rozrzucone po całym terytorium wyspiarskiego kraju. Przypominają sceny z filmów grozy i tła nocnych koszmarów. Jakie skrywają tajemnice?

Zdjęcie

Zamek w Edynburgu /123/RF PICSEL
Zamek w Edynburgu
/123/RF PICSEL

Tower of London

Tower of London mogłaby być jedynie światowej sławy zamkiem, gdyby nie Klejnoty Królewskie i insygnia koronacyjne, które są w nim przechowywane. To podnosi jego renomę i zwiększa popularność. W przeszłości zamek był więzieniem, fortecą, pałacem, a nawet zoo! 

Symbolem Tower of London są kruki. Legenda głosi, że dopóki na wieżach zamku będą osiedlały się te ptaki, tak długo trwać będzie Wielka Brytania. Zadaniem jednego z charakterystycznie ubranych strażników jest nawet dokarmianie ptactwa!

Reklama

Zamek w Edynburgu

Jedna z najstarszych fortec w Wielkiej Brytanii jest symbolem Edynburga i całej Szkocji. Budowla znajduje się w samym centrum miasta, na szczycie skalistego wzgórza, 120 m. n.p.m.. Mimo że najstarsza część zamku pochodzi z XII wieku, utrzymana jest w świetnym stanie. W dodatku wciąż udostępniania jest zwiedzającym!

Zamek w Cardiff

Wiktoriańska renowacja przemieniła średniowieczną budowlę w coś bardziej spektakularnego. Dzięki wyjątkowemu eklektyzmowi architektonicznemu oraz malowniczemu usytuowaniu zamek przez lata służył jako miejsce imprez, uroczystości, wesel. Rewitalizacja nadmiernie wyeksploatowanego budynku zakończyła się w 2009 roku. Zamek znów czeka na gości...

Noc w zamku?

Tym co czyni te zamki wyjątkowymi jest fakt, że są tylko niewielką częścią ogromnego dziedzictwa kulturowego kraju. Podróżując po Wielkiej Brytanii nie można ich ominąć, ale postaraj się by te zabytkowe budowle nie były jedynymi zamkami, jakie zwiedzisz podczas swojej wycieczki po wyspie. Może zachęci cię fakt, że w wielu z nich znajdziesz posłanie i schronienie na noc...

Wielka Brytania z duchami

Historyczne budowle na terenie całej Wielkiej Brytanii otwierają swoje drzwi przed szukającymi noclegu turystami. Jeśli poszukujesz alternatywy dla hotelu - wypróbuj Thornbury Castle lub - by zaznać królewskiego snu - Studley Castle. Specjalną ofertę serwuje Landmark Trust. 

Organizacja, która remontuje zbytkowe budynki proponuje dłuższe, kilkudniowe pobyty w historycznych obiektach - nie tylko w zamkach, ale i wieżach, pawilonach i chatkach. Wszystkie te miejsca słyną z legend o duchach i historii o bezgłowych jeźdźcach. Tego typu opowieści tylko napędzają turystykę!

 

 

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również