Najpiękniejsze miejsca w Etiopii

W Etiopii można podziwiać bujne sawanny, pustynie, a także wodospady.

Zdjęcie

Wodospady w Etiopii /123/RF PICSEL
Wodospady w Etiopii
/123/RF PICSEL

Wyjątkowym miejscem w Estonii jest obszar, na terenie którego utworzono Awash National Park. Dzieli go droga Addis Abeba - Dire Dawa. Z jednej strony płynie rzeka Awash, którą otaczają sawanna, wspaniałe wodospady. Druga strona to obszar pustyni kamiennej, góra Fantale Crater oraz bardzo popularne gorące źródła Filoha Hot Spring. 

Temperatura wody sięga tam nawet czterdziestu stopni. Góra Fantale Crater jest miejscem, gdzie pasterze, pochodzący z ludu Afar uprawiają ziemię. Najciekawsze jest to, że widok białego człowieka stale jest dla nich czymś niezwykłym i niecodziennym. Na tym obszarze spotkań można również wiele zwierząt.

Reklama

Tys Yssat to wodospady na Nilu Błękitnym. Są niezwykłe przez krajobraz, jakie tworzy woda spadającą z ponad czterdziestu metrów. Często ich woda nazywana jest "dymiącą wodą", a one same nazywane są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Rano woda oświetlona wschodzącym słońcem powoduje tworzenie się tęczy, która wydaje się być zawieszoną nad wirującymi kropelkami "dymiącej" wody. 

Niedaleko wodospadów znajduje się kamienny most na Nilu Błękitnym, wzniesiony w 1620 roku na zlecenie cesarza Suseynosa. Zdumiewające jest to, że most jest bardzo potężną budowlą, w otoczeniu której znajdują się gliniane, bardzo tradycyjne i skromne chaty mieszkańców.

 

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Najlepsze kierunki azjatyckie dla par na wiosnę

    Pogoda za oknem sprawia, że chętniej wracamy do marzeń o podróży do dalekiej i egzotycznej Azji, gdzie w wielu miejscach właśnie teraz świeci słońce, a woda ma przyjemnie wysoką temperaturę. Azja... więcej