Najlepsze miejsca na zakupy w Paryżu, Berlinie i Londynie

Połączyć zwiedzanie z zakupami? Dlaczego nie! Szczególnie, jeżeli można to zrobić w tak pięknym miejscu jak Paryż czy Londyn. Tak się składa, że są to jednocześnie światowe stolice mody z najlepszymi galeriami i ulicami handlowymi, a takich wyprzedaży jak tu, nie znajdziecie nigdzie indziej.

Zdjęcie

Oprócz zwiedzania warto w Paryżu wybrać się na zakupy /123/RF PICSEL
Oprócz zwiedzania warto w Paryżu wybrać się na zakupy
/123/RF PICSEL

Paryż

Paryż  jest niekwestionowanym światowym centrum mody - niezależnie od tego, czy ma się na myśli kreacje od wielkich projektantów, czy popularne sieciowe butiki. 

W obu przypadkach to tu zapoznacie się z najświeższymi trendami, a na ulicach będzie mogli obserwować legendarny styl Francuzek, którego zazdroszczą im kobiety z całego globu.

Reklama

Jednak stolica Francji to nie tylko najnowsze kolekcje i nieziemsko drogie ekstrawaganckie butiki. To również idealne miejsce na buszowanie po wyprzedażach, dzięki którym każdy może pozwolić sobie na kreacje od topowych projektantów. Turystyka wyprzedażowa jest w Paryżu tak popularna, że władze miasta zdecydowały się nawet na wydawanie specjalnego przewodnika "Paris Shopping Book", w którym można znaleźć świetne wskazówki na to, jak i gdzie kupować, żeby nie zostać z pustym portfelem.

W poszukiwaniu luksusowych sklepów, w których znajdziecie kreacje z pokazów, warto jest się udać do Triangle d’Or, czyli Złotego Trójkąta. To obszar pomiędzy Avenue Montaigne, George V i Rue Francois 1er. Najbardziej znani projektanci mają tu swoje butiki i pracownie, gdzie z pewnością spotkacie modelki i gwiazdy z pierwszych stron gazet. 

To także wspaniałe miejsce, aby poczuć paryski szyk i odnaleźć inspirację - nawet jeżeli same zakupy pozostaną poza realnym zasięgiem. Co może być dość zaskakujące, na Champs Elysees, czyli najbardziej znanej i reprezentacyjnej ulicy w całej Francji, znajdziecie natomiast wiele popularnych, sieciowych sklepów. Czy można wyobrazić sobie zakupy w przyjemniejszej scenerii?

Obowiązkowym punktem w trakcie modowej wycieczki po Paryżu jest także Boulevard Haussmann. Znajdują się tu dwa legendarne domy handlowe, które przywodzą na myśl magazyny z kart XIX-wiecznych powieści. Pierwszym z nich jest Galeries Lafayette. Francuzi przychodzą tu na zakupy od lat - galeria powstała bowiem w 1894 roku! Zachwyca swoim wyglądem. 

To niezwykle elegancki i efektowny budynek, z piękną kopułą. W okresie świąt Bożego Narodzenia zmienia się w magiczne miejsce, które niczym nie przypomina niegustownie udekorowanych centrum handlowych. Jeszcze starszym sklepem jest Printemps, położony tuż obok Lafayette. Oprócz secesyjnej architektury tłumy przyciąga tu karta rabatowa, dzięki której zagraniczni goście otrzymują aż 10% rabatu na zakupy!

Jeżeli chcielibyście wybrać się na zakupy do Paryża, nie powinniście zbytnio obawiać się wysokich cen. Tutejsze wyprzedaże należą do najkorzystniejszych w całej Europie, a pod miastem znajduje się kilka magazynów typu outlet, gdzie można upolować prawdziwe okazje! W dodatku, dzięki tanim lotom do Paryża także sama podróż  nie będzie droga.  

Berlin

Coraz popularniejszym miejscem na zakupy staje się Berlin. W przypadku podróżników z Polski niemiecka stolica jest atrakcyjna także dzięki niedużemu oddaleniu i wygodnym połączeniom, ze względu na które to idealne miejsce na weekendowy wyjazd. Berlin śmiało można nazwać znacznie bardziej awangardowym od Paryża, także w odniesieniu do mody. 

W mieście znajdziecie wiele niedużych sklepów vintage i pracowni alternatywnych projektantów, gdzie można kupić oryginalne i niepowtarzalne stroje i dodatki. Warto poszukać ich w dzielnicy Kreuzberg, która stała się mekką berlińskiej bohemy i młodych ludzi.

Jednak również ci, którzy woleliby rozejrzeć się za czymś bardziej klasycznym, nie będą rozczarowani. W Berlinie znajduje się kilka bardzo znanych domów i wspaniałych ulic handlowych, które idealnie nadają się także na zwyczajny spacer po mieście. Przykładem może być Kurfürstendamm, która stanowi jednocześnie najważniejszą arterię w zachodniej części miasta. 

Prócz wielu sklepów - sieciowych i ekskluzywnych - znajdziecie tu także urocze kawiarenki, gdzie można rozkoszować się pyszną kawą lub posilić się po zwiedzaniu albo maratonie po kolejnych butikach. Warto odbić także w boczne deptaki odchodzące od głównej ulicy.

Przy Kurfürstendamm znajduje się najpopularniejszy berliński dom handlowy. To popularny KaDeWe, czyli właściwie Kaufhaus des Westens. Ogromny i elegancki budynek to największe centrum handlowe w całej Europie! Już od ponad stu lat stanowi ulubione miejsce na zakupy wśród mieszkańców miasta. 

Poza nim w Berlinie znajdziecie także wiele współczesnych galerii, do których licznych klientów przyciągają przede wszystkim ceny. Podczas wyprzedaży w Niemczech obniżki są znacznie wyższe niż w Polsce, a markową odzież można kupić już za kilka euro.

Londyn

Zakupy w Londynie? Zdecydowanie na Oxford Street! Znajduje się tutaj aż ponad 300 różnych sklepów, a ulica jest jedną z najpopularniejszych alei handlowych na świecie. Wśród butików można znaleźć i te tańsze, i bardzo drogie, a największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście te, które kochają same Brytyjki. Nieco mniej znana jest Kensington High Street, przy której oprócz wolnostojących  punktów usytuowane są także domy handlowe.

 Zagłębie luksusowych salonów to Sloanne Street. Króluje tu ekskluzywna moda couture, warto jednak przespacerować się tym miejscem nawet wówczas, jeżeli nie ma się w planach zakupów. Ulica ma bardzo kameralny i elegancki charakter. W dodatku znajduje się tylko kawałek od najbardziej znanych atrakcji Londynu, m.in. od Pałacu Buckingham.

            

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

FRU.PL
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jedna z najdziwniejszych wysp świata leży na Atlantyku, około 180 kilometrów na wschód od kanadyjskiej Nowej Szkocji. Piaszczysta łacha o długości 42 kilometrów stawia czoła wzburzonym wodom,... więcej