Najciekawsze muzea w Rotterdamie

W Holandii znajduje się imponująca ilość muzeów. Skrywają one w swoich wnętrzach najcenniejsze skarby nie tylko niderlandzkiej, ale i światowej kultury. Jedno z największych muzeów sztuki w Holandii mieści się w Rotterdamie. W tym słynącym z nowoczesności mieście odnaleźć można cenne ślady historii.

Zdjęcie

Buffel - przy Muzeum Morskim w Rotterdamie /123/RF PICSEL
Buffel - przy Muzeum Morskim w Rotterdamie
/123/RF PICSEL

Muzeum Boijmans Van Beuninge

To jedno z największych i jednocześnie najstarszych muzeów w całej Holandii. Kupując bilet wstępu do Boijmans Van Beuninge (17€) fundujesz sobie historyczną podróż do świata sztuki.  

Muzeum posiada unikalne kolekcje obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku. To tu odnajdziesz dzieła takich artystów jak Bruegel, Rembrandt, Monet, Van Gogh, Mondriaan czy Dali. Poza stałymi wystawami uznanych dzieł organizowane są tu wystawy malarstwa współczesnego.

Reklama

Muzeum Morskie

Rotterdam to największy port w Europie. Nic więc dziwnego w tym, że w mieście znajduje się Muzeum Morskie. To w nim uwieczniona została historia holenderskiej obecności na morzach i oceanach. Odnaleźć tu można stare mapy, plakaty zachęcające do morskich przepraw, makiety statków. 

Prawdziwą perełką jest jednak XIX-wieczny statek "Buffel", znajdujący się poza budynkiem muzeum, zacumowany w należącej do niego przystani. Muzeum Morskie możesz odwiedzić od wtorku do niedzieli. Koszt wstępu to 8,50€.

Holenderskie Muzeum Fotografii

Muzeum Fotografii jest multifunkcjonalną instytucją, która wprowadza turystów w świat fotografii, odsłaniając różne jej aspekty. W muzeum możemy zobaczyć wystawy zdjęć sławnych artystów i debiutujących fotografów, poznać cyfrową kolekcję zdjęć (ponad 100.000 egzemplarzy) i zwiedzić bibliotekę pełną publikacji poświęconych fotografii. To tu możemy poznać stuletni dorobek holenderskiej fotografii. Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli, a cena biletu wynosi 9€.

Muzeum etnograficzne Wereldmuseum

Budynek w którym obecnie mieści się muzeum etnograficzne funkcjonowało w XIX wieku jako siedziba Royal Yacht Club. Jego członkowie, którymi byli kupcy i naukowcy podróżujący po świecie, przywozili z dalekich zakątków niezwykłe przedmioty którymi dzielili się z pozostałymi klubowiczami. 

W siedzibie organizowali wystawy tych cennych nabytków, które z czasem przekształciły się w  wartościowe kolekcje. Po śmierci założyciela klubu budynek przekształcono w muzeum. Dziś nie musisz być członkiem zgromadzenia podróżujących handlowców, aby zobaczyć te niezwykłe zbiory.  Cena biletu wynosi 15€. Pamiętaj, że muzeum jest zamknięte w poniedziałki. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Gwarny i tłumny Bangkok zdaje się nigdy nie zasypiać. Pełen zabytków, biurowców i starych ruin, kusi egzotyką i obietnicą dobrej zabawy. To miasto albo się kocha, albo nienawidzi. więcej