Najciekawsze miejsca w San Francisco

Planujesz wyjazd do San Francisco? Tych miejsc nie możesz ominąć.

Zdjęcie

Transamerica Pyramid w San Francisco /123/RF PICSEL
Transamerica Pyramid w San Francisco
/123/RF PICSEL

W mieście znajduje się wiele parków i ogrodów, ale najczęściej odwiedzanym i największym jest Golden Gate Park. Z centrum miasta rozciąga się w stronę Oceanu Spokojnego. W obszarze parku zlokalizowane są Conservatory of Flowers, Japoński Ogród Herbacainy oraz Arboretum Strybing.

Union Square to miejsce, gdzie po pochyłych i stromych uliczkach poruszają się wagoniki kolejki linowej. Ci, którzy wolą spacer, mogą go urządzić wśród sklepików, restauracji, supermarketów i butików, których tutaj nie brakuje. Nieopodal znajduje się replika Broadway, czyli Theater District.

Reklama

Legendarne i jedno z najsłynniejszych na świecie Chinatown znajduje się w samym sercu San Francisco. Teren jest bardzo gęsto zaludniony, ciągle coś się dzieje. Jest to drugie co do wielkości miejsce na świecie poza Azją, gdzie skupia się największa liczba ludności pochodzenia chińskiego. Budynki są barwnie i różnorodnie ozdobione, a nocą oświetlane wszystkim kolorami neonów. Nie brakuje tutaj setek turystów, którzy będąc w Ameryce, mogą poznawać kulturę azjatycką.

Cudów nowoczesności również nie brakuje. Przykładem może być Transamerica Pyramid, wieżowiec mierzący 260 metrów, na który składa się 48 pięter. Jest doskonałym punktem widokowym. Zwieńczeniem budynku jest ponad sześćdziesięciometrowa iglica.

Na sam koniec trzeba wspomnieć o Alcatraz, czyli wyspie w zatoce San Francisco. W tłumaczeniu oznacza Wyspę Głuptaków. Atrakcją wycieczek na wyspę jest nieczynne już więzienie o zaostrzonym rygorze. Instytucja nie funkcjonuje, ponieważ zabrakło kosztów na jej utrzymanie, a zła organizacja powodowała, że więźniowie podejmowali próby ucieczki. Obiekt odwiedzany jest rocznie przez ponad półtora miliona turystów.Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również

  • ​Najlepsze kierunki azjatyckie dla par na wiosnę

    Pogoda za oknem sprawia, że chętniej wracamy do marzeń o podróży do dalekiej i egzotycznej Azji, gdzie w wielu miejscach właśnie teraz świeci słońce, a woda ma przyjemnie wysoką temperaturę. Azja... więcej