​Kopenhaga na weekend. 48 godzin w stolicy Danii

Zobaczyć Małą Syrenkę, wyjechać na szczyt największej na świecie karuzeli, poznać tajemnice gwiazd i zobaczyć najsłynniejsze duńskie rzeźby- na to wszystko wystarczą tylko dwa dni! Znajdź wolny weekend i wybierz się w podróż do jednej z najpiękniejszych stolic krajów północy. Kopenhaga czeka!

Dojazd do Kopenhagi

Do duńskiej stolicy najlepiej dostać się samolotem lub promem. Podróż samochodem zajmuje dużo czasu i jest kosztowna, a Kopenhaga należy do miast bardzo przyjaznych niezmotoryzowanym. Najlepiej bowiem odkrywać jej niezwykłe miejsca spacerując lub korzystając z pożyczonych za darmo rowerów. Tanie loty z Warszawy i Krakowa oferują m.in. linie LOT i Ryanair, dlatego warto parę tygodni wcześniej zorientować się w aktualnych promocjach i wybrać coś dla siebie. 

Z lotniska Kopenhaga-Kastrup do centrum stolicy kursuje kolej oraz metro. Rejs promem ze Świnoujścia zajmuje około 8 godzin, lecz może sam w sobie stać się sporą atrakcją, szczególnie dla dzieci.

Reklama

Gdzie nocować i co jeść?

W okolicy dworca kolejowego znajdziemy dużo niedrogich hosteli. Ich ceny zaczynają się zwykle od 50 euro, lecz przy odrobinie szczęścia można natrafić na tańsze oferty. Niezłym standardem, a przy tym dość niskimi kosztami pobytu zachęca schronisko młodzieżowe Danhostel. 

Ciekawostką jest Nyhavn Boat Hostel, dający unikalną możliwość nocowania na wodzie. Dla bardziej wymagających atrakcyjny może okazać się stworzony w XVIII wiecznym zabytkowym budynku Admiral Hotel lub, również luksusowy, Best Western Hotel City. 

Na obiad zaś warto wybrać się do portowej dzielnicy Nyhavn, w której miejsce dawnych marynarskich spelunek zajęły klimatyczne restauracje i kawiarnie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Atrakcje warte zobaczenia

Dwa dni to wystarczająca ilość czasu, by zauroczyć się niezwykłym klimatem Kopenhagi. Zwiedzanie warto rozpocząć od spaceru po centrum i rzutem oka na kolorowe kamieniczki przy słynnym Placu Ratuszowym. Następnie, kierując swoje kroki w stronę portu, należy koniecznie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z symbolem miasta- rzeźbą Małej Syrenki, postaci z baśni Andersena. 

Chwila spędzona na obserwacji zmiany warty pod kompleksem Pałacu Królewskiego Amalienborg i biegniemy do... parku rozrywki Tivoli, w którym znajduje się mnóstwo kolejek górskich, wielkich karuzel i zjeżdżalni. Kilka godzin nieustającej zabawy gwarantowane!

Na koniec spacer po muzeach: do wyboru Gliptoteka (z obrazami van Gogha i greckimi rzeźbami), klimatyczne Muzeum Filmu i raj dla zainteresowanych astronomią- planetarium Tycho Brahe. Niezwykły widok na całe miasto rozciąga się z tarasu widokowego Okrągłej Wieży. 

Ostatnie spojrzenie na Czarny Diament, czyli monumentalny gmach biblioteki z granitu, piękne Stare Miasto i charakterystyczne dla Kopenhagi kanały wodne. Czas wracać do domu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Gwarny i tłumny Bangkok zdaje się nigdy nie zasypiać. Pełen zabytków, biurowców i starych ruin, kusi egzotyką i obietnicą dobrej zabawy. To miasto albo się kocha, albo nienawidzi. więcej