​Karnawał w Rio de Janerio

Najsłynniejsza impreza na świecie? Karnawał w Rio de Janerio! Każdego roku przybywa tu pół miliona turystów, którzy chcą uczestniczyć w tym barwnym widowisku. Ta rozsławiona na wszystkich kontynentach zabawa to nie tylko gra rytmicznych dźwięków i ponętnych ruchów. Karnawał w Rio to przede wszystkim festiwal emocji!

Zdjęcie

Karnawał w Rio - największa impreza świata /AFP
Karnawał w Rio - największa impreza świata
/AFP

W rytmie samby

Karnawał w Rio de Janerio trwa od piątku do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. Oficjalnie. Nieoficjalnie zabawa zaczyna się dużo wcześniej.  Przygotowania do imprezy rozpoczynają się już sierpniu. Wtedy też organizowane są dni otwarte szkół tanecznych. Prawdziwa zabawa odbywa się jednak na przełomie lutego i marca, w czasie europejskiej zimy. 

Barwne korowody znane nam z obrazów telewizyjnych trwają tylko przez 4 dni. Skąpo ubrane tancerki poruszające rytmicznie biodrami w rytm samby reprezentują najbardziej prestiżowe szkoły tańca. Te najlepsze można zobaczyć w niedzielę i w poniedziałek. 

Reklama

Paradę na miejskim sambodromie uświetniają blaski fajerwerków, ogłuszające dźwięki perkusji i kolorowe platformy. To wszystko tworzy tak wyjątkową atmosferę, że impreza została okrzyknięta mianem największego "show" na ziemi!

 

Bezpieczeństwo w Rio de Janerio" style="vertical-align: middle;"> Jeśli chodzi o bezpieczeństwo turystów  Rio de Janerio cieszy się złą sławą. W czasie karnawału poziom przestępczości wzrasta. Jeśli nie chcemy stać się łatwą ofiarą kieszonkowców pamiętajmy o podstawowych środkach ostrożności. Przed wyjazdem zrób kopie dokumentów, na wypadek ich kradzieży oryginały pozostaną w hotelu. Noś przy sobie niewielkie sumy pieniędzy.  Uważaj na grupki nastolatków. W razie ataku nie stawiaj oporu - napastnicy mogą być odurzeni narkotykami lub nawet uzbrojeni. Kosztowna rozrywka

W czasie karnawału ceny w Rio wzrastają trzykrotnie. To czas największych zysków dla żyjących z turystyki mieszkańców. Hotele rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem, a spore zainteresowanie sprawia, że pokoje wynajmuje się tylko w kilkudniowych pakietach. 

Bilety na paradę też są sporym obciążeniem dla portfela, choć oczywiście cena zależy od rodzaju miejsca. Najtańsze wejściówki  obejmują najdalsze sektory, a ich koszt to wydatek rzędu 500 złotych. 

Jeśli jednak zależy nam na zabawie w samym centrum parady, na miejscach siedzących w specjalnych lożach - zapłacić musimy około 6 tysięcy złotych. Bez względu jednak na wybór sektora bilety należy wykupić z wyprzedzeniem, przynajmniej miesiąc wcześniej.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również

  • Jedna z najdziwniejszych wysp świata leży na Atlantyku, około 180 kilometrów na wschód od kanadyjskiej Nowej Szkocji. Piaszczysta łacha o długości 42 kilometrów stawia czoła wzburzonym wodom,... więcej