Kambodża - kraj, który urzeka od pierwszego wejrzenia

Przyciąga wielobarwną orientalną kulturą, egzotycznymi smakami, monumentalnymi zabytkami i dzikością tropikalnej dżungli.

Reklama

Ci, którzy tu byli, nie mają wątpliwości: Kambodża to jedno z najwspanialszych miejsc na Półwyspie Indochińskim.

Niewątpliwie olbrzymią atrakcję Kambodży stanowi Angkor – jeden z największych na świecie kompleksów świątynnych, przez wieki ukryty w dżungli. Odkryty całkiem niedawno stał się tłem do takich filmów jak kręcony tu Tomb Rider z Angeliną Jolie czy przygody Indiany Jonesa.

Jeśli chcesz zwiedzić choć niewielką część kompleksu, wygospodaruj na to chociaż 2-3 dni i wynajmij kierowcę z tuk-tukiem. Koniecznie zobacz Angkor Wat, której wizerunek znajduje się na fladze kraju, Ta Prohm z malowniczo przerastającymi ją korzeniami olbrzymich drzew oraz świątynię Bayon z wykutymi w wieżach 216 kamiennymi twarzami.

Wybierz się też nad ogromne jezioro Tonle Sap, którego atrakcję stanowią pływające wioski – możesz tu wynająć łódkę i podglądać życie mieszkańców.

Odwiedź również stolicę kraju – Phnom Penh

Tu żelaznym punktem programu jest wizyta w pałacu królewskim z centralnie usytuowaną pozłacaną salą tronową. Nie zapomnij też o Srebrnej Pagodzie – świątyni wyłożonej mnóstwem sztabek srebra, którą zdobią posągi Buddy.

Gdy zmęczy Cię już zwiedzanie, zafunduj sobie masaż stóp lub całego ciała. Kosztuje to kilka dolarów. Z Phnom Penh udaj się w kierunku wybrzeża, gdzie w jednym z nadmorskich miasteczek – Kampot lub Kep – możesz odetchnąć od gwaru i zgiełku stolicy. Powłócz się po nadbrzeżu i skosztuj ryb oraz tanich i świeżych owoców morza.

Kambodża ma tylko kilka wysp, ale łatwiej o znalezienie wśród nich odrobiny prywatności na dziewiczej, pokrytej bielutkim piaskiem plaży niż w sąsiedniej, bardzo obleganej przez turystów Tajlandii.

Z Sihanouk- ville popłyń łodzią na małą wysepkę Koh Rong Samloem, gdzie wreszcie będziesz mogła w pełni wypocząć. Nocuj w prostych bungalowach na rajskiej plaży, z której roztacza się oszałamiający widok na zatokę o krystalicznej wodzie.

Olga i Norbert Wojtokas

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Na żywo
Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Miejsca, które najbardziej się zmieniły przez ostatnie 20 lat

    Czas nie wszędzie pędzi z tą samą prędkością. W różnych miejscach można odnieść wrażenie, że dni mijają jak szalone, w innych - że przez 50 lat nic się nie zmieniło. Zapraszamy was do podróży w... więcej