Jezioro Como. Gwiazdorskie jezioro w Alpach

To trzecie co do wielkości jezioro we Włoszech (po Gardzie i Maggiore), a jednocześnie najgłębsze w Alpach. Mimo górskiego położenia, wokół Como temperatura nigdy nie spada poniżej zera, najczęściej oscyluje wokół 15 st. C.

Reklama

Nic więc dziwnego, że rosną tu cyprysy, palmy i drzewa pomarańczy. Jego wyjątkową urodę – wody otoczone zalesionymi pagórkami i skalistymi szczytami Alp, docenili celebryci (m.in. George Clooney, Madonna i Brad Pitt), stawiając nad nim swoje domy.

Jezioro Como „grało” w filmach – tutaj kręcono sceny m.in. do „Casino Royale” o przygodach Jamesa Bonda i do „Gwiezdnych wojen: część II – Atak klonów”. Perłą Como jest położone na cyplu miasteczko Bellagio – zachwycają zwłaszcza jego ocienione zaułki, kolorowe domy i... kręte schody biegnące z górnych części miasta do portu.

Urokliwą miejscowością jest też niewielka Varenna, cała w kwiatach.

JOG

Ściągawka

Jezioro Como leży w Lombardii, niewiele ponad 50 km od jej stolicy Mediolanu. Stąd do miejscowości Como można dojechać pociągiem (stacja metra Cadorna FN, czerwona linia). Podróż trwa ok. godziny i kosztuje w obie strony ok. 10 euro.

W Como warto wsiąść na statek, który płynie wzdłuż wybrzeża (w ten sposób zobaczymy wille celebrytów). Wycieczkę można zakończyć w Bellagio i stamtąd wrócić pociągiem do Mediolanu. Statek Como-Bellagio płynie ok. 2 godzin i bilet w jedną stronę kosztuje ok. 18 euro.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jak przygotować się do podróży

    O ile samo podróżowanie zazwyczaj pozwala skutecznie odpocząć, o tyle przygotowanie do niego już niekoniecznie. Pakowanie, kompletowanie dokumentów oraz próba przewidzenia wszelkich możliwych... więcej