Jak tanio podróżować do Wenecji?

Są na świecie takie miejsca, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz w życiu. Przykłady? Oczywiście Paryż, Barcelona... i Wenecja. Dla turystów z Polski wycieczki do słynnego miasta na wodzie nie były jednak do tej pory proste ze względu na niezbyt korzystne połączenie lotnicze.

Zdjęcie

Canal Grande i Bazylika Santa Maria w Wenecji /123/RF PICSEL
Canal Grande i Bazylika Santa Maria w Wenecji
/123/RF PICSEL

Do Wenecji tylko przesiadkowo

Chociaż Wenecja to bardzo atrakcyjny kierunek podróży, do tej pory linie lotnicze nie zaoferowały dogodnego połączenia pomiędzy polskimi portami a włoskim miastem. Nie istniały połączenia bezpośrednie na żadne z tamtejszych lotnisk. 

Podróżując do Wenecji można bowiem skorzystać z dwóch - Wenecja Marco Polo, który znajduje się jedynie 12 kilometrów do centrum miasta, oraz Wenecja Treviso - położony w dość dużej, bo 30-kilometrowej odległości od miejsca docelowego, ale za to obsługiwany przez tanie linie. Chociaż lot przesiadkowy nie jest przeszkodą nie do pokonania, jest jednak pewnym utrudnieniem.

Reklama

Wkrótce na szczęście ma się to zmienić. Od stycznia 2016 bezpośrednie loty z Polski do Wenecji pojawiają się bowiem w ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT. Będzie to spore ułatwienie i z pewnością spotka się z zainteresowaniem podróżników. Ci, którzy nie chcą jednak czekać z odwiedzinami we włoskim mieście aż do przyszłego roku, mogą skorzystać z innego sprytnego rozwiązania.

Do Wenecji przez Luwr? Dlaczego nie!

Okazuje się, że jeżeli planowana podróż wiąże się z koniecznością przesiadki, można to świetnie wykorzystać. Tym bardziej, jeśli pozwala to sporo zaoszczędzić. W organizacji takiej podróży pomogą Wam loty Smart Connection.

Smart Connection to loty zakładające przesiadkę, ale na tyle długą, by możliwe było opuszczenie lotniska i zwiedzenie miejsca, w pobliżu którego się znajduje. Jednocześnie, są one dużo tańsze - w stosunku do ceny normalnego biletu można zaoszczędzić nawet do 90% - a więc naprawdę znaczną kwotę. Pozornie jest to średnio korzystne dla tych, którzy mają napięty grafik, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej - dzięki takiemu rozwiązaniu w czasie jednej podróży można zwiedzić kilka miejsc. Oszczędność czasu i pieniędzy - to doskonały pomysł na podróż!

I tak podróżując do Wenecji, można zdecydować się na lot przez Paryż, w którym spędza się wówczas kilkanaście godzin - uwzględniając czas potrzebny na dopełnienie formalności na lotnisku i podróż z portu do miasta, będzie ich około 10-11 godzin, a więc idealnie, by odwiedzić wybrane atrakcje stolicy Francji i zjeść coś pysznego, nie tylko po to, by się posilić, ale także by skorzystać z tutejszej kuchni, która uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie. 

W Paryżu nieustannie coś się dzieje, a miasto przyciąga najlepsze wystawy i artystów z całego świata, a więc przesiadkę można wykorzystać na odwiedzenie któregoś ze słynnych muzeów. Czy stanęliście kiedyś oko w oko ze słynną Mona Lizą? Dzięki Smart Hubs mielibyście ku temu okazję. W przypadku romantycznej podróży we dwoje taka organizacja urlopu pozwoliłaby odwiedzić Wam dwa najbardziej nastrojowe miejsca dla zakochanych na świecie!

A fani muzyki mogą w tym czasie wybrać się na któryś ze słynnych targów, gdzie kupią legendarne i unikatowe płyty i winyle. Niewielkie sklepiki muzyczne i takie targowiska to znane paryskie atrakcje, a podróżnicy są zachwyceni przede wszystkim tym, jaki klimat mają te miejsca.

Jeżeli chcielibyście sprawdzić możliwości, jakie dają Smart Hubs, zarezerwujcie przelot na Tanich lotach do Wenecji.

Wenecja - tego nie możesz przegapić

Wenecja to miasto, które zapewni masę atrakcji nawet tym, którzy nie są nastawieni na zwiedzanie muzeów i zabytków. Ma tak niesamowity klimat i tyle uroku, że nawet zwyczajne spacery przerywane kawą na Placu św. Marka sprawią, że wspaniale tu odpoczniecie, a wizytę będziecie pamiętali jeszcze przez długi czas.

Nie można zapomnieć o tym, jak wielką potęgą była kiedyś Wenecja - a ślad tych czasów zachował się tu do dziś. Warto odwiedzić słynny Pałac Dożów, by poznać polityczny wymiar tej siły, albo do Galleria dell’Accademia, muzeum sztuki, które pokazuje, jak tutejszy klimat artystyczny promieniował na resztę Włoch. 

Co więcej, już w najbliższym czasie odbywa się najważniejsze w mieście wydarzenie - Festiwal Filmowy, który w tym roku zostanie zorganizowany już po raz 72. Największe gwiazdy srebrnego ekranu oraz doskonałe obrazy kinowe to jednak nie wszystko - przede wszystkim warto bowiem poczuć klimat towarzyszący tej imprezie, kiedy Wenecja zmienia się w kulturalne centrum całego świata. Festiwal, połączony z ogromnym Biennale, ma miejsce w zasadzie nie w samym mieście, ale na pobliskiej wyspie Lido. W tym roku odbywa się od 2 do 12 września.

To przypomina, że Wenecja to również piękne plaże. Co prawda, jest ona odcięta od otwartego morza, ale słynne kanały oraz piękne wyspy sprawią, że nawet ci, którzy do udanego urlopy absolutnie potrzebują wody i piasku, będą zachwyceni. W pobliżu miasta, oprócz wspomnianej już Lido, znajdują się również trzy inne wyspy, a na wszystkich możecie cieszyć się pięknym wybrzeżem. 

Weneckich kanałów nie trzeba zapewne nikomu reklamować - w końcu obok Amsterdamu to najbardziej znane na świecie miasto na wodzie, a tutejsze scenerie stały się tłem dla setek romantycznych przebojów kinowych. We wrześniu można poznać też inną ich stronę - na Canale Grande, najbardziej znanym ze wszystkich, odbywają się bowiem regaty historyczne, które można podziwiać w pierwszy weekend miesiąca.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

FRU.PL
Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Gdzie na sylwestra? Na Maderę!

    Coraz chętniej na sylwestra wybieramy się gdzieś daleko - już nie tylko do słynnych miast europejskich, ale coraz częściej także na egzotyczne wyspy. Idealnym kompromisem będzie Madera, portugalski... więcej