Jak najlepiej dojechać do Belgii?

Marzysz o wakacjach w kraju czekolady, lecz nie wiesz, jak najszybciej i najwygodniej do niego dotrzeć? Przygotowaliśmy kilka propozycji, dzięki którym wycieczka do Belgii stanie się tylko i wyłącznie przyjemnością. Nieważne czy planujemy tylko weekendowy wypad czy kilkutygodniowy urlop - nasze sposoby na tanie i przyjazne podróżowanie sprawdzą się w każdej sytuacji!

Zdjęcie

Brugia w Belgii /123/RF PICSEL
Brugia w Belgii
/123/RF PICSEL

Samolot

Bardzo popularną i zdecydowanie najszybszą opcją jest lot samolotem. Największe belgijskie lotnisko znajduje się w miejscowości Zavant, oddalonym o kilka kilometrów od Brukseli. 

Kilku przewoźników obsługuje bezpośrednie połączenia z Warszawą, więc nie musimy martwić się przesiadkami, a z portu do stolicy bez problemu dostaniemy się pociągiem lub autobusem (koszt około 5€). 

Reklama

Jeżeli zależy nam na podróży tanimi liniami, to z Katowic, Krakowa i Wrocławia polecimy maszynami Ryanairu lub WizzAiru do Charleroi, czyli drugiego co do wielkości portu lotniczego Belgii. Warto podkreślić, że rezerwując bilety wcześniej, możemy liczyć na naprawdę niskie ceny.

Samochód

Ile czasu zajmie nam dojazd na własnych czterech kółkach? Mamy dobrą informację dla wszystkich miłośników motoryzacji - to tylko 14 godzin spędzonych w trasie. Drogi i autostrady w świetnym stanie sprawiają, że jazda samochodem to czysta przyjemność. A na dodatek, w dużej większości są bezpłatne! Podróżowanie ułatwia również doskonałe oświetlenie i brak remontów. 

Uważajmy jednak na znaki drogowe i przestrzegajmy przepisów oraz limitów prędkości - mandaty potrafią być naprawdę wysokie. Większość praw jest podobnych do tych obowiązujących w Polsce: dzieci do 12 roku życia muszą podróżować w foteliku, a wszyscy pasażerowie koniecznie zapinają pasy. Jaką trasę najlepiej wybrać? Ta najkrótsza wiedzie przez Berlin, Hanower i Zagłębie Ruhry. 

Jest bardzo wygodna, bo nie dość, że poruszamy się niemal wyłącznie niemieckimi drogami, to jeszcze dostajemy po drodze możliwość zwiedzenia belgijskiej Antwerpii. Tym pragnącym zahaczyć nieco o południe polecamy natomiast przejazd przez Drezno, Giesen i Kolonię.

Kolej i autobusy

Mimo że pociągi są zazwyczaj nieco droższe niż samolot, to dobrze rozwinięta sieć trakcyjna sprawia, że podróż koleją może być naprawdę sporą przyjemnością. Bezpośredni kurs łączący Brukselę z Warszawą to około 18-godzinna trasa. 

Do wyboru mamy również autobusy - mimo że przejazd zajmie nam około 2 godzin dłużej, to za bilet zapłacimy trochę mniej (około 250-300zł). Pojazdy startują z większości dużych polskich miast - możemy albo zarezerwować odpowiednie połączenie sami na stronie przewoźnika lub skorzystać ze specjalnych usług biur podróży.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również

  • Jedna z najdziwniejszych wysp świata leży na Atlantyku, około 180 kilometrów na wschód od kanadyjskiej Nowej Szkocji. Piaszczysta łacha o długości 42 kilometrów stawia czoła wzburzonym wodom,... więcej