Jak kupić tanie bilety na samolot?

Coraz większa liczba promocji linii lotniczych zachęca do poznawania nowych miejsc. Dzięki linii Ryanair można w niecałą godzinę dostać się z Warszawy do Gdańska lub Wrocławia za 38 złotych w obie strony. Nie trzeba tracić 6 godzin na dojazd na wybrzeże albo 9 na przejazd pociągiem do Wrocławia, aby dotrzeć na koncert.

Zdjęcie

W kilka godzin można być na drugim końcu kontynentu /123/RF PICSEL
W kilka godzin można być na drugim końcu kontynentu
/123/RF PICSEL

To także świetne rozwiązanie na kilkudniowy wypad w czasie dłuższego weekendu lub w ferie. Europa jest w zasięgu dwugodzinnej podróży, więc nawet jeżeli mamy wolne tylko 3 dni, możemy pozwolić sobie na podróż do Paryża, Rzymu czy Sztokholmu. Nawet Azja, obie Ameryki i Afryka coraz częściej są dostępne w korzystnych cenach. Czasem okazuje się, że wczasy nad Bałtykiem mogą kosztować więcej niż podróż do Bangkoku i wynajęcie domku na plaży.

Loty krajowe - Polska mniej znana

Co warto zobaczyć w Gdańsku? Z pewnością najciekawszym miejscem jest  stocznia, nad którą nadal unosi się duch wydarzeń sierpnia '80, ale która przechodzi interesujące zmiany. W postindustrialnej przestrzeni działają niezależne kluby, do których idzie się wąską ścieżką wśród zarośli i starych budynków. W dawnej hali U-bootów mieści się Centrum Stocznia Gdańska, które słynie z najlepszych imprez kulturalnych i biznesowych w Trójmieście. 

Reklama

To dzięki niej odbył się legendarny gdański koncert Jeana Michela Jarre'a "Przestrzeń wolności" z okazji 25-lecia gdańskiego sierpnia. Jest to świetne miejsce na plener fotograficzny. Różne eventy i spotkania z młodymi artystami  organizują  Instytut Sztuki Wyspa i Fundacja Wyspa Progress. Tanie loty do Gdańska trwają tylko 45 minut.

Za Wrocławiem również ciągnie się interesująca historia i nie brak w nim miejsc, które warto odwiedzić. Ciekawostką na skalę światową jest pływające muzeum w holowniku parowym "Nadbór" cumujący zwykle przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. 

Pochodzi z lat 40. XX wieku, a na jego pokładzie odbywają się coraz to ciekawsze wydarzenia związane z edukacją akademicką i sztuką. Na stronie Tanie loty do Wrocławia znajdziesz dokładne informacje o połączeniach.

Tanie loty w Europie - wszędzie blisko

Jeżeli miasta Polski nie mają przed nami tajemnic, warto na weekend wybrać się do miejsc w różnych częściach Europy. Do najpopularniejszych i najtańszych destynacji należą Budapeszt, Sztokholm, Oslo, Eindhoven, Bruksela, Mediolan, Malmo, i Paryż. Jesień i zima nie muszą być nudne. Możesz udać się na zachód Europy, w kierunku południowym albo do Skandynawii.

Tanie loty na północ to przede wszystkim Sztokholm i Oslo. Podróż trwa około półtorej godziny a loty w obie strony kosztują nawet poniżej 100 złotych z opłatą lotniskową. W Szwecji można zobaczyć statek z XVII wieku, który został wydobyty po 333 latach pod wodą. Dzięki Karcie Sztokholmu zobaczysz kolejnych kilkadziesiąt interesujących miejsc i skorzystasz bez dodatkowych kosztów z komunikacji miejskiej. Warto zajrzeć do Muzeum Nobla i do Muzeum Narodowego, w którym są dzieła Rembrandta, Rubensa, Goi, Renoir, Degasa i wielu innych, najsłynniejszych malarzy. 

Stolica Norwegi to świetny pomysł wypad dla par. Romantyczna sceneria sprzyja miłemu spędzeniu wieczoru. W ciągu dnia warto przejść się po Parku Frogner z rzeźbami Vigelanda i do muzeum poświęconemu jego dorobkowi. 

Niezapomniane widoki gwarantuje wycieczka po okolicznych wyspach. Można dotrzeć do nich tramwajem wodnym. Jest też Muzeum Łodzi Wikingów - prawdziwie norweska atrakcja oraz skocznia narciarska Holmenkollen. Do Oslo polecimy z Wizz Air w obie strony za około 110 złotych łącznie z opłatą lotniskową. Okazyjne loty Ryanaira kosztują niecałych 170 złotych.

Jedną z najpopularniejszych tanich destynacji jest Mediolan.  Lot do tego miasta to świetny pomysł dla tych, którzy chcą spędzić miły weekend we Włoszech nie wydając majątku. Lombardia to region, który słynie z świetnej kuchni opartej na lokalnych produktach. 

Samo miasto z górującą nad nim katedrą Doumo zachwyca ilością zabytków z czasów panowania Sforzów, a miłośnikom opery nie trzeba przypominać o La Scala, jednym z najsłynniejszych teatrów operowych świata. Spośród arcydzieł malarstwa, które znajdują się w mediolańskich galeriach trzeba zobaczyć przynajmniej Ostatnią wieczerzę Leonarda da Vici. Cenę biletów i najlepszych hoteli, a także listę najciekawszych miejsc znajdziesz na stronie City Break Mediolan.

Za mniej niż 200 złotych w obie strony wliczając w to opłatę lotniskowa dolecimy także z Warszawy do Eindhoven lub z Katowic do Maastricht w południowej Holandii. Miasta te są dobrą bazą wypadową wycieczek po kraju. Kolejne tanie destynacje to coraz popularniejsza Bruksela i Budapeszt na stałe goszczący na turystycznej mapie Europy. 

Możesz też trafić na świetną okazję i polecieć na wyjątkową wycieczkę do Paryża, gdzie przespacerujesz się Polami Elizejskimi i zobaczysz najsłynniejsze zabytki: wieżę Eiffela, która miała istnieć tylko 20 lat a stała się symbolem Francji, ozdobioną gargulcami katedrę Notre-Dame, upamiętniający zwycięstwa Napoleona Łuk Tryumfalny czy  niemniej znany kabaret Moulin Rouge i oczywiście Luwr.

Coraz częściej podróżuje się także do Londynu i dotyczy to nie tylko tych, którzy tam pracują. Londyn jest doskonałym miejscem na weekendowy wypad z przyjaciółmi lub zakupy. Tanie loty do Londynu startują z gdańskiego Rębiechowa. Z Ryanairem polecimy już za 200 złotych w obie strony. Ceny podróży z Warszawy zaczynają się od 220 złotych (wliczając opłatę lotniskową). 

Loty międzykontynentalne - podróże małe i duże

Spośród miejsc leżących poza Europą, a do których można bez problemu dolecieć za niewielką cenę warto wymienić stolicę Gruzji - Kutaisi, do którego latają Wizz Air z lotniska Chopina za mniej niż 400 złotych. Wizz Air to nie tylko tanie loty do Kutaisi, lecz także do Tel Awiwu za około 500 złotych. W przypadku bardziej orientalnych podróży należy liczyć się z przesiadkami. Jeżeli jako cel obierzemy złote plaże Tajlandii, najtaniej będzie z linią Ukraine Intl Airlines przez Kijów. Ten przewoźnik ma też ciekawą ofertę lotów do Stambułu. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

FRU.PL

Zobacz również

  • ​Najlepsze kierunki azjatyckie dla par na wiosnę

    Pogoda za oknem sprawia, że chętniej wracamy do marzeń o podróży do dalekiej i egzotycznej Azji, gdzie w wielu miejscach właśnie teraz świeci słońce, a woda ma przyjemnie wysoką temperaturę. Azja... więcej