Hiszpania w weekend - zwiedzanie Barcelony

Brak wolnego czasu to żadna wymówka! Po co siedzieć w domu w weekend, jeżeli można wrzucić rzeczy do plecaka i wyruszyć na dwudniową przygodę na drugi koniec Europy? Czeka na ciebie przepiękna Hiszpania - kraj korridy, słońca i bitwy na pomidory. Odkryj tajemnice Katalonii i zakochaj się w jej niezwykłym klimacie!

Zdjęcie

Park Guell w Barcelonie /123/RF PICSEL
Park Guell w Barcelonie
/123/RF PICSEL

Cel naszej wycieczki - słoneczna Barcelona

Planując weekendowy wypad na południe Europy, najłatwiej i najwygodniej będzie odwiedzić Barcelonę - najpiękniejsze hiszpańskie miasto. Bezpośrednie połączenia tanich linii lotniczych między niektórymi polskimi miastami a katalońską stolicą sprawiają, że podróż mija szybko i nie należy do drogich, szczególnie, gdy bilety zarezerwujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Dlaczego akurat Barcelona? To właśnie tutaj będziemy mieli okazję zetknąć się z prawdziwą południową kulturą, poznać obyczaje mieszkańców Hiszpanii i zobaczyć naprawdę unikatowe zabytki. Średniowieczne kościoły, ciągnące się aż po horyzont barwne deptaki, przemili mieszkańcy... Na co jeszcze czekasz? Gotowy na niezapomnianą przygodę?

Reklama

Atrakcje Barcelony

Odwiedzana chętniej niż Madryt Barcelona to kulturalna i turystyczna stolica Hiszpanii. Nadmorskie położenie miasta sprawia, że przyjeżdżają do niego zarówno miłośnicy zabytkowej architektury, jak i sportów wodnych i relaksu na plaży. Mając tylko dwa dni na zwiedzanie, zacznij odkrywanie tajemnic centrum od spaceru aleją La Rambla. Koncentrujący życie towarzyskie deptak to świetne miejsce dla poszukujących chwili wytchnienia w kawiarni lub restauracji. To właśnie tutaj wrócimy później na przepyszny obiad, składający się z typowych dań hiszpańskiej kuchni. 

Na razie jednak swoje kroki skierujmy ku Barri Gòtic, czyli średniowiecznej dzielnicy miasta.  Jej największą dumą jest ka­te­dra św. Eu­la­lii i interesujący architektonicznie Pałac Rządu Ka­ta­lo­nii. Warto także odwiedzić Muzeum Picassa i zagłębić się w jego niepowtarzalne ekspozycje. W Barcelonie znajdziemy również najsłynniejszą świątynię świata - gigantyczny i bogato zdobiony kościół Sagrada Familia. 

Górująca nad miastem monumentalna budowla wzbudza podziw u każdego mieszkańca i turysty. Po zajrzeniu do wnętrza budynku, koniecznie udajmy się do magicznego parku Güell, czyli niezwykłego kompleksu wpisanego na listę dziedzictwa światowego UNESCO. To niesamowite miejsce na pewno zrobi na tobie ogromne wrażenie.

Co i gdzie jeść?

W Barcelonie nie trzeba martwić się o to, czy znajdziemy gdzieś klimatyczną knajpkę lub restaurację. Na każdym kroku natkniemy się bowiem na niezliczone urocze lokale, do których zapraszać nas będą stojący na ulicy promotorzy. Tapas, czyli miejscowych przekąsek możemy skosztować przy którymkolwiek stoisku, lecz na wymarzony obiad lub kolację koniecznie udajmy się na aleję La Rambla. 

Wieczorami skupia się tutaj życie całego miasta i łatwo trafić na odpowiadającą nam kafejkę. Spróbujmy jednego z polecanych w menu dań - południowa kuchnia na pewno nas nie zawiedzie!

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Zobacz również

  • Posiadająca diamenty, złoto i ropę Angola nie zabiega o reklamę. Aż dziw, że nie ma w tym kraju turystów. A przecież miejsc wartych zobaczenia w tym zakątku Afryki nie brakuje. więcej