​Hiszpania - jeden dzień w słonecznym Madrycie

Poznaj jedno z najpiękniejszych miast południa! Hiszpańska stolica zachwyca idealną pogodą, architektonicznymi zabytkami i tysiącem niesamowitych wystaw. Poznaj unikatową kulturę Madrytu i daj się wciągnąć jego niepowtarzalnej atmosferze. Przygotowaliśmy krótki przewodnik, z którego dowiesz się, co koniecznie należy zobaczyć podczas jednodniowej wizyty w mieście torreadorów.

Zdjęcie

Trevi Cibeles w Madrycie /123/RF PICSEL
Trevi Cibeles w Madrycie
/123/RF PICSEL

Najważniejsze atrakcje Madrytu

Podczas spaceru po hiszpańskiej stolicy, koniecznie zwróćmy uwagę na najbardziej znaczące i ciekawe kulturalnie obiekty. W samym środku miasta znajdziemy Puerta del Sol - plac stanowiący punkt centralny metropolii. Otoczony XVIII-wiecznymi kremowymi kamienicami rynek to miejsce, z którego wyznaczane są odległości do wszystkich innych zakątków Madrytu. 

Po dokładnym obejrzeniu stojącej na środku monumentalnej figury niedźwiedzia, udajmy się w kierunku Pałacu Królewskiego. Palacio Real, ogromna rezydencja Burbonów, od lat budzi zachwyt odwiedzających stolicę turystów. Jeżeli mamy taką okazję, koniecznie musimy zobaczyć tradycyjną zmianę warty w pierwszą środę miesiąca i przespacerować się godnymi podziwu rozległymi ogrodami otaczającymi budynek.

Reklama

Madryckie muzea

Bogata oferta kulturalna Madrytu sprawia, że jest on jednym z najchętniej odwiedzanych europejskich miast. Co przede wszystkim należy zobaczyć podczas spacerów jego klimatycznymi uliczkami? Oczywiście chociaż jedno z najciekawszych na świecie muzeów! Do wyboru mamy gigantyczne Prado, w którym znajdziemy arcydzieła malarstwa Goyi czy Velazqueza i tysiące przykładów niezwykłej hiszpańskiej sztuki oraz Narodowe Muzeum Archeologiczne, budzące zachwyt bogatymi zbiorami z terenów Grecji i Egiptu. 

Warto również zerknąć na interesujące wystawy Museo Naval poświęconego morzu i do wnętrza Muzeum Narodowego Centrum Sztuki Królowej Zofii, gdzie dostaniemy szansę poznania nieco bliżej sztuki nowoczesnej.           

Tysiące festiwali, imprez muzycznych, parad - to wszystko znajdziesz właśnie tutaj!

Historyczne budowle, ogromne muzea, średniowieczny klimat... Najwyższy czas, by poznać drugie oblicze Madrytu! To miasto, które nigdy nie śpi, miasto, na którego ulicach niemal co miesiąc odbywa się gigantyczny festiwal kulturalny. Wybierz któryś z nich i daj się porwać głośnej muzyce flamenco i barwnym korowodom podążającym przez centrum. 

W maju czeka na ciebie Fiesta de Dos de Mayo, w sierpniu La Paloma, w listopadzie La Almudena - Madryt to miejsce, w którym nie można narzekać na nudę! Huczne zabawy, parady, tańce i koncerty to nieodłączna część życia zarówno jego mieszkańców, jak i przyjeżdżających specjalnie dla magicznych wydarzeń turystów. Szalone rozrywki trwają tutaj tygodniami - może będziesz miał szczęście i trafisz na któryś z niepowtarzalnych festiwali?

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jak przygotować się do podróży

    O ile samo podróżowanie zazwyczaj pozwala skutecznie odpocząć, o tyle przygotowanie do niego już niekoniecznie. Pakowanie, kompletowanie dokumentów oraz próba przewidzenia wszelkich możliwych... więcej