Emiraty Arabskie: Sięgają nieba

Emiraty Arabskie, jeden z najbogatszych krajów świata, fascynują nowoczesnością i bogactwem. Kiedyś niedostępne, dziś są w zasięgu ręki. Do Dubaju dolecimy w 6 godzin!

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Dubaj, stolica jednego z siedmiu emiratów na Półwyspie Arabskim, powala... nowoczesnością i wysokością budynków.

Wśród najwyższych

Burdż Chalifa (wieża Chalifa) jest trzecią najwyższą konstrukcją budowlaną na świecie (wyższe są Perdido Regional Host i Ursa Platform – platformy w Zatoce Meksykańskiej) i najwyższym wieżowcem na świecie.

Reklama

Budowę ukończono w sierpniu 2009 r. (po 5 latach). Ma 829 metrów (dla porównania: Pałac Kultury wznosi się na wysokość 237 m). Zadziwia też jedyny w świecie 7-gwiazdkowy hotel w kształcie żagla – Burdż al Arab (wieża arabska).

Palmy na wodzie

Hotel położony jest na sztucznej wyspie, nie jedynej zresztą w Emiratach. Najbardziej znane są dubajskie wyspy w kształcie palm. Domy kupili na nich najbogatsi ludzie świata (w tym dwóch Polaków).

JOG

Zdjęcie

W jednym z centrów handlowych, w przerwie  w zakupach, można zanurzyć się w ogromnym akwarium i karmić setki kolorowych ryb. /Flash Press Media
W jednym z centrów handlowych, w przerwie w zakupach, można zanurzyć się w ogromnym akwarium i karmić setki kolorowych ryb.
/Flash Press Media

Zdjęcie

Najmniejszy pokój  w Burdż al Arab ma 170 m kw. Noc w nim kosztuje 20 tys. zł. /Mat. Prasowe
Najmniejszy pokój w Burdż al Arab ma 170 m kw. Noc w nim kosztuje 20 tys. zł.
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Złoto albo przyprawy najlepiej kupować na tradycyjnym suku, który również jest  w Dubaju. /Flash Press Media
Złoto albo przyprawy najlepiej kupować na tradycyjnym suku, który również jest w Dubaju.
/Flash Press Media

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Na amatorów słonecznych kąpieli czeka wiele kilometrów piaszczystego wybrzeża. Przejażdżka wielbłądem jest wręcz obowiązkowa! /Flash Press Media
Na amatorów słonecznych kąpieli czeka wiele kilometrów piaszczystego wybrzeża. Przejażdżka wielbłądem jest wręcz obowiązkowa!
/Flash Press Media

Zdjęcie

Sztuczna wyspa Palma Jumeirah ma 5 km długości (pień palmy) i 75 kilometrów linii brzegowej. Na czubku znajduje się ekskluzywny Atlantis Hotel, a na liściach są domy letniskowe. /Mat. Prasowe
Sztuczna wyspa Palma Jumeirah ma 5 km długości (pień palmy) i 75 kilometrów linii brzegowej. Na czubku znajduje się ekskluzywny Atlantis Hotel, a na liściach są domy letniskowe.
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Tele Tydzień

Zobacz również

  • ​Miejsca, które najbardziej się zmieniły przez ostatnie 20 lat

    Czas nie wszędzie pędzi z tą samą prędkością. W różnych miejscach można odnieść wrażenie, że dni mijają jak szalone, w innych - że przez 50 lat nic się nie zmieniło. Zapraszamy was do podróży w... więcej