Co warto zobaczyć w Angoli?

Najbardziej urokliwym miejscem Angoli jest stolica Luanda, znajdującą się na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, ale warto odwiedzić także małe miasteczka.

Zdjęcie

Katedra w Lubango, Angola /123/RF PICSEL
Katedra w Lubango, Angola
/123/RF PICSEL

Luanda jest największym miastem kraju, odbudowanym w 2012 roku. Zabudowa ścisłego centrum jest bardzo nowoczesna, zaś obrzeża stale przypominają wydarzenia z przeszłości. Niestety mniejsze miejscowości mogą zasmucać stopniem rozwoju i poziomem życia, ale turystycznie są punktami, które urozmaicą wyprawę. 

Odpocząć można tutaj na plaży miejskiej Ilha do Cabo, albo udać się do Hotelu Tivioli, w którym to przebywał Ryszard Kapuściński podczas wydarzeń opisanych w książce "Jeden dzień życia".

Reklama

Zjechanie z głównej drogi prowadzącej do Luandy pozwoli przenieść się w czasie. Prowadzi tam tzw. "szlak wraków", siedmiokilometrowy odcinek, który doprowadza do wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Porzucono tam mnóstwo statków. Widok zapiera dech w piersiach.

To tutaj znajduje się jeden z największych wodospadów Afryki. Dojazd do Kalandula, bo o tym wodospadzie mowa, nie jest niestety łatwy. Najkrótszą drogą jest droga żwirowa, jeśli jednak chcemy poruszać się asfaltem nadrobimy jakieś 50 km. Woda wodospadu pokonuje wysokość 105 metrów, układając się w różne łuki.

Nieco mniejszym i strzeżonym wodospadem, który jest dogodnym miejscem do plażowania i korzystania ze słońca jest wodospad Binga. Wstęp na jego teren wiąże się z opłatą.


Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Jedna z najdziwniejszych wysp świata leży na Atlantyku, około 180 kilometrów na wschód od kanadyjskiej Nowej Szkocji. Piaszczysta łacha o długości 42 kilometrów stawia czoła wzburzonym wodom,... więcej