Cannes. Zabytki, roślinność i murowana pogoda

Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu, w słynnym kurorcie, europejskiej stolicy kinematografii? Czemu nie?!

Zdjęcie

Kiedyś była tu mała rybacka miejscowość /123/RF PICSEL
Kiedyś była tu mała rybacka miejscowość
/123/RF PICSEL

Kiedyś była to niewielka rybacka miejscowość, której walory uzdrowiskowe w XIX w. odkryła arystokracja. Wtedy to powstały tu bogate rezydencje.

Dziś Cannes słynie z prestiżowego i znanego na całym świecie festiwalu filmowego, podczas którego rozdawane są nagrody Złotej Palmy. Oprócz atrakcji filmowych, znajdziesz tu przepiękne piaszczyste plaże oraz lazurowy błękit Morza Śródziemnego!

Reklama

Przejdź aleją La Croisette w stronę portu i pałacu filmowego

Skorzystaj z okazji, by tak jak najbardziej znani aktorzy świata, stanąć na wyłożonych czerwonym dywanem schodach. W Alei Gwiazd znajdziesz odciski dłoni najwybitniejszych osobowości światowego kina.

Porównaj swą dłoń z odciskiem dłoni Pedro Almodovara, Nicolasa Cage'a czy Angeliny Jolie! Nieopodal znajdują się jedne z najbardziej ekskluzywnych hoteli świata, w których chętnie zatrzymują się celebryci i arystokraci.

Teraz wybierz się na stare miasto położone malowniczo na wzgórzu Mont Chevalier.

Wśród krętych, bruko- wanych uliczek często organizowane są targi prowansalskie. Tak! Bowiem Cannes to również jedno z miejsc na lawendowym szlaku Prowansji. Poczuj woń rozmarynu, tymianku, cząbru i innych ziół prowansalskich.

Na pamiątkę kup sobie słoik produkowanego w tym regionie miodu lawendowego o oryginalnym smaku.

Koniecznie odwiedź górujący nad starym miastem gotycki kościół Notre-Dame d'Esperance z przełomu XV i XVI w. Rozciąga się stąd przepiękny widok na całe Cannes wraz z piasz czystymi plażami i wyłaniającymi się z wody skałami.

Udaj się w stronę portu, aby spróbować specjałów tutejszej kuchni uważanej za jedną z najzdrowszych na świecie. Koniecznie popłyń na wyspę św. Honorata. Znajdziesz tam klasztor założony ok. 400 r. n. e. przez tego świętego.

Mieszkający tam mnisi sprzedają wino własnej produkcji. Jeśli czas Ci pozwoli odwiedź dawną fabrykę perfum, gdzie zgłębisz tajniki ich produkcji oraz poznasz zapachy najbardziej ekskluzywnych perfum świata.

Wartym odwiedzenia jest także folklorystyczne muzeum regionu Prowansji. Odpocznij na jednej ze świetnie przygotowanych plaż. A jeśli lubisz adrenalinę, wybierz się do jednego z kasyn.

Aleksandra Rumińska

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Na żywo
Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Gdzie na sylwestra? Na Maderę!

    Coraz chętniej na sylwestra wybieramy się gdzieś daleko - już nie tylko do słynnych miast europejskich, ale coraz częściej także na egzotyczne wyspy. Idealnym kompromisem będzie Madera, portugalski... więcej