​Brazzaville - stolica Republiki Konga

Kongo, kraj znany przede wszystkim z dzikiej natury i malowniczych krajobrazów, wyróżnia się nie tylko niepowtarzalną fauną i florą, ale również ciekawymi turystycznie miastami. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście stolica kraju, czyli Brazzaville.

Kilka faktów o stolicy Konga

Stolica Republiki znajduje się w południowej części kraju nad rzeką Kongo. Została założona w 1880 roku dzięki inicjatywie francuskiego podróżnika, który następnie włączył miasto do znajdujących się na okolicznych terenach europejskich kolonii. Dziś stanowi ważny węzeł komunikacyjny państwa, będąc istotnym portem rzecznym, posiadającym połączenia z Kinszasą i Bangui oraz punktem na trasie linii kolejowej do Pointe-Noire.

Brazzaville to przede wszystkim niesamowicie interesujące miasto, zaskakujące wieloma sprzecznościami i różnorodnością kulturową. Warto spędzić w nim co najmniej kilka godzin, wchłaniając jego niezwykłą atmosferę i przygotowując się do dalszej wyprawy po dzikich zakątkach Konga.

Reklama

Atrakcje turystyczne w Brazzaville. Co warto zobaczyć?

Brazzaville, czyli stolica Republiki Konga, to liczące ponad trzy miliony mieszkańców miasto zachwycające spokojną atmosferą i ładnymi krajobrazami. Położone malowniczo wzdłuż rzeki Kongo serwuje przyjezdnym wiele oszałamiających widoków, które warto podziwiać z promenady Le Corniche lub jednego z klimatycznych pubów. 

Obowiązkowy dla każdego turysty jest spacer głównymi ulicami centrum i rzut oka na zgromadzone na targowiskach etniczne wyroby. Miłośnicy architektury nie mogą przeoczyć najciekawszego afrykańskiego kościoła- Sainte-Anne-du-Congo, który mimo stosunkowo krótkiej historii zaskakuje niezwykłością i bogactwem wnętrza.

Brazzaville jest również miastem różnic. Nowoczesna architektura w centrum stolicy stoi w opozycji do jej dość ubogich dzielnic peryferyjnych. Mimo to, coraz chętniej odwiedzany przez turystów z całego świata, zaczyna zmieniać się na lepsze.

Praktyczne informacje

Z racji tego, że w  Brazzaville znajduje się jedno z dwóch lotnisk międzynarodowych kraju, podróż samolotem może się okazać dobrym pomysłem. Lot jest stosunkowo tani, a jednocześnie zaoszczędzimy więcej czasu niż podczas podróży np. autokarem. Wycieczka samochodem należy bowiem do ryzykownych szczególnie w porze deszczowej - nie wszystkie drogi są wówczas przejezdne. 

Z tego powodu do Afryki warto wybrać się w okolicy polskich wakacji, czyli między czerwcem, a wrześniem. Na pewno trafimy wtedy na doskonałą pogodę, która umili nam zwiedzanie.

Przed wyjazdem należy pamiętać o obowiązkowych szczepieniach na choroby tropikalne i sprawdzeniu ważności paszportu. Musi obejmować jeszcze okres co najmniej 6 miesięcy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • ​Miejsca, które najbardziej się zmieniły przez ostatnie 20 lat

    Czas nie wszędzie pędzi z tą samą prędkością. W różnych miejscach można odnieść wrażenie, że dni mijają jak szalone, w innych - że przez 50 lat nic się nie zmieniło. Zapraszamy was do podróży w... więcej