Atrakcje turystyczne San Diego

​Kalifornijskie plaże, idealna pogoda przez cały rok i dużo egzotyki to po prostu San Diego.

Zdjęcie

Plaża w La Jolla na północ od San Diego /123/RF PICSEL
Plaża w La Jolla na północ od San Diego
/123/RF PICSEL

San Diego jest miastem w Stanach Zjednoczonych, drugim co do wielkości w stanie Kalifornia, a ósmym w całym kraju. Znane w świecie jako miasto z licznymi, pięknymi plażami, gdzie zawsze można liczyć na dobrą pogodę.

Lata są suche i ciepłe, a zimy łagodne. Skutkiem wysokich temperatur są często pojawiające się pożary, trawiące ogromne obszary lasów i terenów zamieszkiwanych przez ludzi. Największy pożar miał miejsce w 2003 roku, a ostatni o porównywalnej skali w 2007 roku.

Reklama

Miasto jest ośrodkiem kultury, jak i turystyki. Znajduje się tutaj mnóstwo galerii sztuki, uniwersytetów, w tym najbardziej znany Uniwersytet Kalifornijski. The San Diego Opera została uznana przez Opera America za jeden z najlepszym tego typu obiektów w całych Stanach Zjednoczonych.

 San Diego zajmuje również bardzo ważną pozycję jeśli chodzi o produkcje filmowe. Malownicze plaże, deptaki, wybrzeże, kamienice, czy parki były niejednokrotnie tłem, na którym rozegrano wiele scen znanych filmów. Wśród tytułów pojawiają się miedzy innymi "Obywatel Kane", "Pół żartem, pół serio", czy "Top Gun"

Atrakcje turystyczne

Warto zwiedzić dzielnicę ulokowaną nad samym oceanem - Ocean Beach. Ma ona bardzo charakterystyczny, hippisowski wizerunek, który zapoczątkowany został w latach 60. Znajduje się tu wiele barów, sklepów vintage, czy sklepów z żywnością organiczną. Innymi, słynnymi plażami są te w dzielnicach Pacific Beach, Mission Beach i La Jolla.

Wiele gatunków ryb i ptaków można podziwiać w podwodnym parku narodowym San Diego La Jolla Underwater Park. Wśród zwierząt możliwych do zobaczenia wymienia się rekiny szare, albatrosy, czy wieloryby.

Centrum miasta Downtown to miejsce, w którym podziwiać można kamienice z XIX wieku, starą dzielnicę włoskich rybaków oraz Gaslamp Quarter, czyli kompleks ulic z gazowymi latarniami z tego samego okresu, co kamienice.

Miłośnicy przyrody mogą udać się do San Diego Zoo, w którym wielką atrakcją są pandy wielkie. Wyjątkowym obiektem jest także Frozen Zoo, czyli zamrożone zoo, gromadzące materiał genetyczny zwierząt. Przechowuje się go w bardzo niskich temperaturach z zamiarem robienia tego przez długie lata. Procedury te trwają tutaj od 1976 roku. 

Zamrożone zoo w San Diego jest jednym z nielicznych na świecie. Istnienie takich obiektów ma na celu zapewnienie ochrony różnorodności puli genowej zagrożonych gatunków, ewentualnie podjęcie prób przywrócenia do życia gatunków już wymarłych.

Coronado

Sąsiadującą z miastem San Diego wyspą jest Coronado. Do miasta z wyspy i odwrotnie dotrzeć można za pomocą mostu o długości dwóch i pół kilometra. Wyspa jest bazą wojskową lotnictwa. To właśnie w tej bazie nagrywany był słynny film "Top Gun". 

Dla turystów, przybywających na wyspę przygotowany jest specjalny hotel z 1977 roku. Jego cechą charakterystyczną są czerwone wieżyczki. 

La Jolla

Małe miasteczko położone na północ od San Diego jest symbolem zamożności, ze względu na powstające tutaj od lat 80. XX wieku wille znanych ludzi świata biznesu, filmu, muzyki i sztuki. Niegdyś uważane było za miasto, w którym posiadłość pragnęli mieć wszyscy znani, co doprowadziło do kosmicznych cen posiadłości i uplasowało La Jolla w czołówce najdroższych w Stanach Zjednoczonych. 

Chętnych do zamieszkania w mieście jest mnóstwo także ze względu na malownicze widoki, klifowe wybrzeże. Flora i fauna są również niezwykle bogate, bo spotyka się foki i słonie nadmorskie. Kolejnym plusem pobytu w La Jolla jest spokój i oderwanie się od zgiełku dużego San Diego.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Nie ma znaczenia, czy przyjedziemy do Ortisei, Canazei, Corvary czy Arabby. W Dolomitach u stóp Gruppo del Sella przez cały tydzień można nie zdejmować nart i codziennie jeździć na innych stokach. więcej