Addis Abeba - wycieczka do stolicy Etiopii

Addis Abeba oznacza w tłumaczeniu "Nowy kwiat", czyli nową stolicę kraju. Miasto powstało przez wzgląd na miłość, jaką darzył król Menelik swoją żonę, Taitu.

Zdjęcie

Addis Abeba /123/RF PICSEL
Addis Abeba
/123/RF PICSEL

Obecnie panorama miasta nie różni się znacznie od panoramy miast europejskich - jest tutaj głośno, tłoczno, a samochody, taksówki i autobusy stojące w korkach to codzienność.

W katedrze Trójcy znajduje się tron i grób cesarza Hajle Sellasje, który niegdyś sprawował władzę w Etiopii. W starszym pałacu cesarza istnieje obecnie Muzeum Etnologiczne, mające opinię jednego z najlepszych w Afryce.

Reklama

Również w stolicy znajduje się Muzeum Narodowe gromadzące niezwykle zbiory, a wśród nich jest Lucy, czyli najstarszy przedstawiciel rodzaju ludzkiego. Przywódcy afrykańscy zbierają się często na posiedzeniach i konferencjach, które odbywają się w Africa Hall. Budynek można podziwiać tylko z zewnątrz, ponieważ turyści nie mają wstępu do środka.

Kontynuacją naj w Etiopii jest największe afrykańskie targowisko, mieszczące się w Merkato. Targowiska ma opinię miejsca, w którym kupić można dosłownie wszystko z każdej dziedziny handlu - od jedzenia przez chemię, na samochodach kończąc.

Całe miasto podziwiać można góry widokowej o nazwie Entoto. Widok jest niesamowitym przeżyciem i doskonałym pomysłem na zwieńczenie pobytu w stolicy Etiopii.

 

Artykuł pochodzi z kategorii: Zwiedzaj świat

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Gwarny i tłumny Bangkok zdaje się nigdy nie zasypiać. Pełen zabytków, biurowców i starych ruin, kusi egzotyką i obietnicą dobrej zabawy. To miasto albo się kocha, albo nienawidzi. więcej